Три златни медала за ансамбъла ни, общо 13 отличия за грациите ни в Марбея

Ансамбълът на България

Ансамбълът на България за жени спечели три златни медала на турнира по художествена гимнастика Гран При в Марбея, общо 13 отличия извоюваха българките в надпреварата.

В първото си официално състезание за сезона Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова взеха титлите в многобоя и на финалите на пет обръча и на три ленти и две топки.

Отборът, воден от Весела Димитрова и Михаела Маевска, получи за изпълнението си днес на пет обръча оценка от 35.250 точки, а на ленти и топки - 29.700.

На второ място и на двата финала е Украйна съответно с 33.050 и 28.500, а бронзовите медали са за Португалия с 23.850 и с 25.300 точки.

Стилияна Николова добави към среброто в многобоя златни отличия на финалите на топка и на бухалки и се нареди трета на обръч и на лента. Тя получи оценки от 35.000 точки на бухалки, 35.700 на топка, 32.900 на обръч и 32.250 на лента.

Ева Брезалиева, която стана трета в многобоя, днес взе сребро на обръч с 34.300 точки и на топка с 33.600 точки. На лента тя е пета с 31.900, а на бухалки допусна грешки и остана осма на финала с 29.350 точки.

На обръч шампионка стана Виктория Оноприенко (Украйна) с 34.450 точки, на топка трета е Полина Березина (Испания) с 32.100, на бухалки втора и трета са съответно Полина Городнича (Украйна) с 31.800 и Кармел Калемаа (Канада) с 31.550, а на лента златото взе София Рафаели (Италия) с 33.050 точки, а среброто Алба Баутиста (Испания) с 32.400.

Така равносметката на България от турнира е 13 отличия - 5 златни, 4 сребърни и четири бронзови. По-рано днес при девойките Магдалена Вълкова спечели сребърен медал на финала на топка, а Дара Малинова взе бронз на обръч на международния турнир  "Андалусия къп".

А на международния турнир в Атина българските състезателки спечелиха още осем медала. Националките завоюваха 3 златни, 3 сребърни и 2 бронзови отличия.

При жените Магдалина Миневска, която стана шампионка в многобоя снощи, днес взе злато на финала на обръч с оценка 32.650 точки и сребро на лента с 30.000 точки. На топка тя допусна грешки и се нареди осма с 27.800 точки, а на бухалки не беше сред финалистките.

На лента шампионка стана Евита Грискенас (САЩ) с 30.800 точки, която взе и златото на бухалки с 30.600 точки, а на топка първа е Даниела Муниц (Израел) с 31.550 точки.

Ансамбълът на България за девойки прибави към златния медал в многобоя сребро на финала на пет въжета и бронз на пет топки.

Тимът в състав Андреа Иванова, Ева Емилова, Цветейоана Пейчева, Красимира Иванова и Габриела Пеева получи за изпълнението си 29.200 точки, а на първо място е Италия с 29.750 точки. На финала на пет топки българките останаха на трето място с 27.400 точки.

При девойките Елвира Краснобаева спечели сребро на бухалки с 29.250 точки. Никол Тодорова завоюва бронзово отличие на финала на топка с оценка 30.200 точки. На обръч тя допусна неточности и се нареди шеста с 27.350 точки. На лента Дара Стоянова е шеста с 24.650 точки.

Съдии за България на това състезание бяха Невяна Владинова и Рада Вражева.

По публикацията работи: Светослав Табаков

Илия Груев-младши

Националът Груев с контузия в Англия

Футболистът на Лийдс Илия Груев получи контузия в коляното и бе сменен още в 19-ата минута по време на гостуването на Норич (1:1) в осмия кръг на Чемпиъншип. Българинът получи медицинска помощ на терена, но не успя да продължи участието си в мача. Подробности за състоянието засега не се съобщават. Груев е сред избраниците на националния селекционер..

публикувано на 02.10.24 в 06:19
Борусия вкара 7 гола на Селтик.

Гръмки победи за Дортмунд, Барселона, Сити, Интер и Брест в ШЛ

Борусия (Дортмунд) постигна гръмка победа със 7:1 над шотландския първенец Селтик (Глазгоу) и вече има 6 точки, както и най-добра голова разлика 10:1 след първите девет мача от втория кръг на Шампионската лига. Хеттрик за жълто-черните от Дортмунд постигна Карим Адейеми, а два гола добави лятното попълнение Серху Гираси. По веднъж се разписаха Емре Джан..

публикувано на 02.10.24 в 06:13
Арсенал - ПСЖ  2:0

Резултати от втория кръг в основната фаза на Шампионската лига

Резултатите в 9-те мача от втория кръг на основната фаза на Шампионската футболна лига: Залцбург - Брест  0:4 Щутгарт - Спарта Прага  1:1 Арсенал - Пари Сен Жермен  2:0 Леверкузен - Милан   1:0 Барселона - Йънг Бойс    5:0 Дортмунд - Селтик   7:1 Интер - Цървена звезда   4:0 ПСВ Айндховен - Спортинг Лисабон   1:1 Слован Братислава - Манчестър..

публикувано на 01.10.24 в 23:54
Президентът на федерацията Илияна Раева.

Федерацията извади Елвира Краснобаева от националния отбор

Федерацията по художествена гимнастика реагира със съобщение за желанието на Елвира Краснобаева да не се състезава за България, изтъквайки като причина семейни обстоятелства, потвърдено писмено от нейната майка и законен представител Александра Чернишева,  Гимнастичката Елвира Краснобаева отказа да се състезава за България, сменя националността си..

публикувано на 01.10.24 в 16:10
Станислав Митков спечели сребърен медал на СП по таекуондо при младежи

Станислав Митков спечели сребърен медал на СП по таекуондо за младежи

Станислав Митков спечели сребърен медал на световното първенство по олимпийско таекуондо за младежи и девойки, което се провежда в Корвя. Състезателят на ВенциславСоколов отстъпи с 0:2 рунда във финала в категория 63 килограма пред  корееца Джунг Джебин. Преди да стигне до двубоя за титлата представителят на клуб „Ахил“ записа 5 победи – над Кога..

публикувано на 01.10.24 в 13:24
Елвира Краснобаева

БФХГ ще излезе с официална позиция по случая "Елвира Краснобаева", след като проведе УС

Ръководството на Българската федерация по художествена гимнастика ще излезе с официална позиция по случая „Елвира Краснобаева“, след като проведе управителен съвет, съобщиха от централата специално за БНР. Гимнастичката Елвира Краснобаева отказа да се състезава за България, сменя националността си Припомням, че снощи гимнастичката публикува в..

публикувано на 01.10.24 в 12:00

Гимнастичката Елвира Краснобаева отказа да се състезава за България, сменя националността си

Бронзовата медалистка на лента от европейското първенство в Будапеща - Елвира Краснобаева, вече няма да се състезава за България. Новината обяви самата тя в социалните мрежи.  "За мен беше чест да представям България. Благодаря на всички за всичко", написа Краснобаева в Инстаграм.  16-годишната спортистка е родена в Санкт Петербург.  На..

публикувано на 01.10.24 в 09:11