Журналистът и писател Теодора Колева посрещна първа пролет с представянето на най-новата си книга. „Мъжете в живота на А.“ е роман, който е написан по действителни истории. На представянето на книгата беше прототипът на главната героиня Аксиния.
„Мъжете в живота на А.“ е третата книга, която Теодора Колева издава.
От автора:
„Скъпи приятели, много ми е приятно да ви съобщя, че току що излезе на пазара вторият ми роман „Мъжете в живота на А.“ В него развивам моята болна тема – съдбата на дребния /на когото за благозвучие и да не го обидят казват „малък“/ бизнес у нас. Същият, който заедно със „средния“ по статистически данни създава 78 % от брутния вътрешен продукт. Докато т.н. големи инвеститори, на които нашите политици много се надяват, изнасят печалбите си в чужбина. Години наред събирах бележки, случки, реплики, ситуации от личния ми живот. Но липсваше конструкция, нещо, което да ги обедини.
Преди няколко години, докато се разхождах по главната улица във Велико Търново на една витрина видях много интересни дрехи, които нямаха нищо общо с всичко останало. Влязох. Оказа се, че продавачката е и дизайнер на дрехите. Бях впечатлена от въображението и. Започнах да минавам по-често. Много обичам да си говоря с хората. Винаги са ме интересували. Нали някога бях журналистка! От дума на дума тя започна да ми разказва за себе си. Така намерих своята главна героиня Аксиния, собственик на модна къща.
Около нейната съдба изградих сюжета на романа, като вплетох събраните вече истории.
В книгата разказвам, колко е трудно да си предприемач у нас. Особено, когато си жена и трябва сама да отглеждаш детето си. Какво ти се случва, ако си решила вместо да кръстосаш крака на високото столче в някой бар и да дадеш парите си за силиконов бюст и устни, да ги вложиш в машини, материали и работни заплати. Още повече – ако изобщо нямаш пари и си изправена до стената. Това нашата държава го умее в съвършенство. Така да притиска, хората които искат да работят и просперират честно, че едва да си поемат дъх! Тогава ти трябват освен интелигентност, талант, въображение и предприемчивост, но още търпение, кураж и зверска енергия. Сигурна съм, че много от вас в разказаните истории ще разпознаят себе си и ще ги съпреживеят заедно с моята героиня.
Радвам се, че в екипа на издателство „Слънце“ намерих съмишленици, които подадоха ръка на романа ми.
Надявам се четенето да е приятно!“
Интервю с Теодора Колева чуйте в звуковия файл.
Снимки: Личен архив
Днес - 26.11, се навършват 115 години от рождението на писателя Йожен Йонеско. Той е ненадминат представител на "театъра на абсурда". "След Втората световна война живеем във все по-атеистични времена. Обществото се потапя в една хедонистична среда. Театърът на абсурда отчита това. С него се занимава и драматургията на Йожен Йонеско", разказа..
Интересът на американския писател Грегъри Магуайър към света на "Магьосникът от Оз" се появява в детските му години. Спомня си с носталгия моментите, в които е гледал, заедно със семейството си, класиката от 1939 по романа на Лиман Франк Баум. Признава, че започва да си създава свои истории в тази вселена още след финалните надписи на..
Росен Димитров е родом от Казанлък.Немска езикова гимназия завършва в Бургас, Висше военно училище в Шумен. По образование машинен инженер, по призвание - писател. Живее, твори и работи в Германия. Но широкият му дух не го оставя на мира и той задълбава в една трилогия - фентъзи: " Момичето от моите мечти", "Силата в теб", " Легендата..
В седмото издание от 32-я сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: - Пренасяме ви в атмосферата на международния оперен конкурс “Николай Гяуров“ в Модена в разговор с един от членовете на журито – директорката на Варненската опера Даниела Димова - Специален гост: оперната..
Гьоте институт – България е домакин на премиерата на най-новото видеопредставление на творческия колектив "Метеор" - "Вълшебната гора". Става дума за видеопредставление и пърформанс на живо тази вечер от 19 часа. Събитието обещава да ни отведе към границите на другостта чрез ритуална трансформация. "Образът на гората и планината като..
На 12 ноември се надършиха 100 години от рождението на цигуларя Петър Арнаудов - български музикант, който дълги години неотменно присъства в концертния живот на страната, същевременно един от най-известните наши цигулкови педагози. Петър Арнаудов е роден в София, син е на уважавания професор Михаил Арнаудов. Учи цигулка при Владимир Аврамов,..
26 песни отиват на големия финал на Младежкия конкурс за нова песен, който ще се проведе днес, 22-ри ноември , съобщиха от "Музикаутор". Финалистите са определени с лед оспорвано състезание в двете конкурсни вечери в сряда и четвъртък – 20-и и 21-ви ноември. Финалът ще се проведе в Националния студентски дом от 17 часа, а входът е 10 лева...
Имаме абсурди – вторият иска лидерска среща с първия и в същото време не го признава за лидер. За какво е тогава лидерската среща? Това каза..
Със съмишленици обмисляме създаване на политически проект , когато сме готови - тогава ще го обявим. Това каза пред БНР Корнелия Нинова, бивш..
Сюжетът на сериала "Вина" показва и значението на местното вино като културно наследство. По инициатива на продуцента на филма Надежда Цветкова в..