Интер излезе трети след 4:2 над Сасуоло

Интер надигра Сасуоло с 4:2

Тимът на Интер надигра Сасуоло с 4:2 като домакин в среща от 35-ия кръг в първенството на Италия по футбол. След петия си пореден успех в Серия А Интер изпревари Лацио и излиза на третото място във временното класиране с 66 точки, колкото има и вторият Ювентус, но с мач по-малко. Грандът от Милано има точка аванс през четвъртък Лацио и пет пред петия Милан. Интер продължава победната си серия на общо седем двубоя във всички турнири.

Сасуоло вече в три кръга няма успех в шампионата и записа втора загуба в последните си три мача, като остана на 13-а позиция с 44 точки в актива си.

Добрата седмица за Интер продължава след като Ромелу Лукаку вкара за 1:0 за домакините в 41-ата минута, а автоголът на бразилеца Руан Тресолди в 55-ата минута направи резултата 2:0. Само три минути по-късно Лаутаро Мартинес се разписа за преднина от 3:0 в полза на Интер.

Гостите върнаха два гола в 63-ата и 77-ата минута, дело на Матеус Енрике и Давиде Фратези, но Интер не може да стигне до изравняване и с втория си гол в мача, в 89-ата минута Лукаку оформи крайното 4:2 .

„Не трябваше да пропускаме тази възможност. Останалите резултати от кръга ни дадоха шанс да напреднем и ние се справихме добре“, заяви старши треньорът на Интер Масимилиано Фарис след мача.

„Сасуоло винаги успява да не работи. През миналата година допуснахме загуби, но този мач беше много важен, за да се доближи до класирането в Шампионската лига за следващия сезон“, добави Ромелу Лукаку.

Лудогорец с първа точка в Лига Европа, пропусна дузпа в Пилзен

Лудогорец спечели първата си точка в тазгодишното издание на турнира Лига Европа, след като направи 0:0 при гостуването си на чешкия Виктория Пилзен. Двубоят на "Стадион места Пилзне" бе много равностоен, но най-добрият шанс за гол за бе за българския тим, който пропусна дузпа в 52-рата минута, когато капитанът Якуб Пьотровски стреля слабо и..

публикувано на 04.10.24 в 00:00

Резултати от Лига Европа и Лига на Конференциите (ОБНОВЕНА)

Резултати от днешната програма на Лига Европа и Лига на Конференциите: Мачове от втория кръг в Лига Европа: Ференцварош (Унгария) - Тотнъм (Англия) - 1:2 Хофенхайм (Германия) - Динамо Киев (Украйна) - 2:0  Лацио (Италия) - Ница (Франция) - 4:1  Макаби Тел Авив (Израел) - Мидтиланд (Дания) - 0:2 Олимпиакос (Гърция) - Спортинг Брага (Португалия) -..

публикувано на 03.10.24 в 21:57

Загорчич обяви група от 20 души за домакинството на Черно море

Треньорът на Славия Златомир Загорчич определи група от 20 футболисти за домакинството на Черно море. В нея след лечение на лека контузия се завръща Кристиян Стоянов. Ертан Томбак и Владимир Николов продължават да имат травми. Мачът на стадион "Александър Шаламанов" от 11-ия кръг на елитното ни футболно първенство е в петък, 4 октомври, от..

публикувано на 03.10.24 в 21:16

Клубове, състезатели и родители протестираха срещу ръководството на водната топка

Очаква се министърът  да се срещне и с досегашния председател на федерацията Дарий Дановски. Той предварително изрази отношение към днешния протест, че с него въвличат децата в защита на частни интереси.

публикувано на 03.10.24 в 18:07
Елвира Краснобаева

Елвира Краснобаева: Решението ми да напусна България не е свързано с гимнастиката

"Доста е трудно решение, но то по принцип няма нищо общо с федерацията по художествена гимнастика. Има друга причина - по семейни обстоятелства се местим.  Истината е, че ще се състезавам за Армения. Трябваше ни вариант, в който да можем да живеем в Русия и го намерихме – ще живея и тренирам в Русия, но ще представям Армения. Решението ми не е..

публикувано на 03.10.24 в 12:05

Виктория (Пилзен) - Лудогорец пряко по програма "Хоризонт"

Отборът на Лудогорец гостува тази вечер на чешкия Виктория в Пилзен в мач от футболния турнир Лига Европа. Срещата е от втория кръг на основната фаза, на втория по сила турнир на континента и ще бъде предавана по програма "Хоризонт" на БНР след новините в 22 часа. "Орлите" загубиха в Разград с 0:2 от Славия (Прага) в първия двубой, след което..

публикувано на 03.10.24 в 06:22
Игор Йовичевич

Игор Йовичевич: Тук сме, за да победим

Старши треньорът на Лудогорец – Игор Йовичевич, даде пресконференция преди двубоя срещу Виктория в Пилзен, в мач от втория кръг на основната фаза на турнира Лига Европа.  Хърватинът демонстрира оптимизъм, като смята, че разградчани са готови за победа. „Първите ми впечатления от организацията в клуба са много добри. Тя е на много високо европейско..

публикувано на 03.10.24 в 05:51