Боряна Калейн спечели сребърен медал в Клуж-Напока

Боряна Калейн
Снимка: Анна Недкова - БФХГ

Боряна Калейн спечели сребърен медал в многобоя, а Ева Брезалиева завърши на пето място в многобоя на Световната чалънжд купа по художествена гимнастика в Клуж-Напока (Румъния).

Абсолютната европейска шампионка от Баку 2023 Калейн изигра отлично съчетанията си с бухалки и с лента и получи оценки съответно 34.200 точки и 31.800 точки. Тя събра актив от 130.850, след като вчера има 30.850 на обръч и 34.000 точки на топка.

Ева Брезалиева, която беше втора след първия ден на турнира в петък, има 126.850 точки (32.450 на обръч, 33.100 на топка, 30.150 на бухалки и 31.150 на лента) и завърши на пета позиция. Днес тя допусна грешка в композицията си с бухалки.

Шампионка в многобоя стана златната медалистка от Световното първенство в София 2022 София Рафаели от Италия със сбор от 133.550 точки (35.450 на обръч, 31.550 на топка, 34.000 на бухалки и 32.550 на лента). Бронзовото отличие взе Дария Варфоломеев от Германия със 127.600 точки (33.700 на обръч, 30.500 на топка, 32.050 на бухалки и 31.350 на лента).

Четвъртата позиция е за Виктория Оноприенко от Украйна със 126.900 точки (33.750 на обръч, 30.500 на топка, 32.850 на бухалки и 29.800 на лента).

Калейн и Брезалиева ще играят на шест от осемте финала на отделните уреди в неделя. Калейн е с втора по сила оценка на бухалки и с трета на лента, а вчера си осигруи място сред финалистките на топка. Брезалиева добави и финал на лента, след тези на обръч и на топка. Тя е с трета по сила оценка на лента, но допусна грешка в композицията с бухалки и остана без финал на този уред.

Съдия за България в индивидуалната надпревара е Филипа Филипова, която днес е в панела за артистичност.

По-късно днес ансамбълът на България ще играе съчетанието си с три ленти и две топки за многобоя на Световната купа в Клуж-Напока. Вчера Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова получиха втора оценка от 34.900 точки за композицията с пет обръча.

По публикацията работи: Христо Денев

Максим Манолов (отпред, вдясно)

Максим Манолов с бронз на eвропейското първенство по плуване за юноши

Максим Манолов (Черно море, Варна) спечели бронзов медал на Европейското първенство по плуване за юноши и девойки във Вилнюс, Литва.   Манолов се качи на почетната стълбичка в дисциплината 50 метра бруст.  Във финала българинът финишира за време 27.89 секунди и отстъпи само на 16-годишния турчин Нусрат Алахверди с 27.60 секунди и Субаир Билтаев от..

публикувано на 04.07.24 в 06:26

Четвъртфиналите на Евро 2024

Ясни са всички четвъртфинали на Европейското първенство по футбол, след като Турция и Нидерландия допълниха бройката след вчерашните си победи – съответно над Австрия (2:1) и Румъния (3:0). Турция мечтае след победа над Австрия Нидерландия на четвъртфинал след класика срещу Румъния 5 юли, петък от 19 ч. Испания – Германия в Щутгарт 5..

публикувано на 03.07.24 в 07:29

Турция мечтае след победа над Австрия

Централният защитник Мерих Демирал вкара два гола и Турция спечели с 2:1 срещу Австрия в последен мач от осминафиналите на европейското първенство по футбол, проведен в Лайпциг. Следващият съперник на селекцията на Винченцо Монтела ще бъде Нидерландия, като четвъртфиналът е насрочен за 6 юли в германската столица Берлин. Турският национален..

публикувано на 03.07.24 в 00:01

Нидерландия на четвъртфинал след класика срещу Румъния

Европейският шампион от 1988-а година Нидерландия постигна победа с 3:0 над Румъния на осминафиналите на континенталния турнир в Германия. Нидерландия започна срещата на високо темпо и с натиск в противниковата половина. Още в 6-а минута Шави Симонс стреля от далечна дистанция, но румънският страж внимаваше и улови топката. Четвърт час след..

публикувано на 02.07.24 в 21:11

Джокович с експресна победа на Уимбълдън

Седемкратният шампион на Уимбълдън и финалист от миналата година Новак Джокович (Сърбия) се класира за втория кръг на турнира по тенис на трева от Големия шлем в Лондон (Великобритания) само месец след като претърпя операция на менискуса на дясното си коляно. Вторият поставен Джокович победи преминалия през квалификациите Вит Коприва (Чехия) с..

публикувано на 02.07.24 в 20:31

ЦСКА 1948 продаде звездата си в Турция

Полузащитникът на ЦСКА 1948 Педро Енрике Оливейра или Педриньо, ще продължи кариерата си в турския клуб Коняспор, съобщи сайтът Transfer Merkezi. Според турската медия, 27-годишният ляв полузащитник e подписал договор със зелено-черните за 3 години. Трансферната сума е неназована, но играчът имаше договор със столичани до юни 2025-а година...

публикувано на 02.07.24 в 20:29

Левски иска нов панамски защитник

Българският футболен клуб Левски проявява интерес към панамския национал Едгардо Фариня, съобщава местният журналист Хосе Мигел Домингес в Х. Централният бранител е собственост на Индепендиенте от панамското първенство и цената за правата му е около 150 хиляди евро. Фариня играе рамо до рамо в отбраната на националния отбор на Панама с..

публикувано на 02.07.24 в 17:43