Ноа Лайлс спечели титлата и на 200 метра

Ноа Лайлс спечели втора световна титла в спринта на планетарния атлетически форум в Будапеща. Американецът, който в началото на шампионата се наложи на 100 метра, днес триумфира убедително и в по-дългия спринт с 19.52 секунди (-0.2 м/сек). Така той печели титлата на половин обиколка на трето поредно световно първенство. .

Шерика Джаксън остана на 7 стотни от световния рекорд на легендарната Флорънс Грифит-Джойнър на 200 метра при жените. 29-годишната ямайка защити титлата си от Орегон и триумфира на шампионата в Будапеща с нов рекорд на шампионатите от 21.41 секунди (0.1 м/сек).

Юлимар Рохас успя да извоюва четвърта поредна планетарна титла в тройния скок. 27-годишната венецуелка “измъкна” златото от ръцете на Марина Бек-Романчук в последния опит, когато постигна 15.08 метра (0.0 м/сек).

Злато в хвърлянето на копие за японката Харука Китагуучи с опит от 66,73 метра.

По публикацията работи: Владислав Стоянов

Александър Томаш

Александър Томаш е новият треньор на ЦСКА София

Александър Томаш е новият треньор на ЦСКА София, обявиха официално от клуба. По-рано днес Томаш и един от помощниците му в Спартак (Варна) Константин Мирчев посетиха базата на "червените" в Панчарево. "Александър Томаш се завърна в редиците на “армейците”, а с него у дома се завръщат и Константин Мирчев, и Тодор Кючуков! Христо Колев също е в..

публикувано на 28.08.24 в 21:18

Берое привлече капитана на ЦСКА

Баскетболният национал на България Венцислав Петков ще играе в отбора на Берое през новия сезон, обявиха от клуба. "След девет години националът Венцислав Петков се завръща в Стара Загора. Той избра офертата на Берое, след като последните два сезона беше в редиците на ЦСКА. Миналата кампания той завърши със средни показатели от 12,9 точки и..

публикувано на 28.08.24 в 18:36

Чех спечели 4-тия етап на Обиколката на България

Чехът Якуб Отруба от отбора на Ей Ти Ти Инвестмънтс спечели четвъртия етап в 71-вото издание на Колоездачната обиколка на България. Отруба финишира 207-километровия етап от Приморско до Сливен, който е най-дългият в тазгодишното издание на надпреварата, с време от 5 часа, 9 минути и 9 секунди. Той изпревари с почти две минути втория Тобиас..

публикувано на 28.08.24 в 18:34
Лъчезар Вълчев

Българин е финалист на световно по лека атлетика

Лъчезар Вълчев се класира за финал в тройния скок на световното първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 20 години в Лима, Перу. Българинът, който е европейски шампион на троен скок за юноши до 18 години от Йерусалим 2022 и бронзов медалист от Европейско първенство за юноши до 20 години в Йерусалим 2023, зае осмо място в..

публикувано на 27.08.24 в 22:21
Пирин разгроми Етър с хеттрик на Аймен Суда

Първенство на България по футбол срещи от 6-ти кръг във Втора лига: Пирин Благоевград - Етър Велико Търново  - 4:1 (2:0) голмайстори: 1:0 Валентин Йосков 18, 4:0 Аймен Суда 22, 88, 90, 4:1 Мартин Николов 90+3 от понеделник: ЦСКА 1948 II - Беласица  - 1:1 Марек Дупница - Ботев Пловдив II  - 4:0 от неделя: ЦСКА-София II..

публикувано на 27.08.24 в 21:24
Българите загубиха с 1:3 от Аржентина

Национали по волейбол отпаднаха в осминафинал на световното

Националният отбор на България по волейбол за юноши до 17 години отпадна в осминафиналите на световното първенство в София. България не успя да се класира след осемте най-добри отбора в света след загуба от Аржентина с 1:3 (14:25, 17:25, 25:15, 23:25) в зала „Левски София“. Така българите продължават в борбата за 9-16-о място. Съставът няма..

публикувано на 27.08.24 в 20:38