Димитър има издадени 11 книги. Сред тях е и стихосбирка, посветена на радостите и неволите му от бебешкия период на първия му син, разкази и романи във фантастичния поджанр "етнофентъзи", произведения в стилистиката на литературата, на ужасите с герои, вдъхновени от митични същества от родния фолклор, четива, написани с писателския похват “фикс-ъп” и криминален роман.
“В България писателството не е професия. На пръстите на двете ми ръце се броят личностите, които се издържат с писане. Писането ми е по-скоро гъдел, тръпка да напуснем за малко пределите на това сиво, скучно ежедневие.
Рентгенолог съм и ежедневието ми протича между две болници -общинската белодробна и държавната МБАЛ “Христо Ботев”. Както всяко нещо в България, така и в здравната сфера няма персонал. Не успяват да задържат млади хора да останат тук да работят и поради липсата на кадри давам много протяжни и сливащи се дежурства. Понякога наистина загубвам представа за реалността. Но хубавото на моята специалност е, че ние сме аристократите на медицината. Колкото и да е натоварено едно дежурство, винаги остава време, през което да почета от някоя увлекателна книжка или пък да поработя върху мои писания. Телевизия не гледам! Не искам да си товаря мозъка с лоши емоции с новини само за бедствия, за аварии, за тежки престъпления. Големият губещ при мен са семейството ми, прекрасната ми съпруга и двете ми деца, които много, много рядко успявам да видя”.
Щатовете в болницата във Враца са много ниски и болницата е застрашена, защото е "неконкурентна” по отношение на предлаганите възнаграждения на младите лекари, убеден е той. Трябва да се инвестира и в спешната медицина.
Както в здравеопазването, така и по темата за четенето, проблемът е с привличането на младите хора, твърди лекарят писател.
“Последните поколения, които се извъртяха, не са толкова изкушени от литературата в нейната хартиена форма, защото имат всичките глобални информационни канали в своите социални мрежи. Литературата винаги ще я има и винаги ще пребъде. Нашата цел и роля е да се опитаме да подходим по-атрактивно към децата ни, за да ги приучим на четене”.
С изложбите "Азбука и история" и "Свети Методий Славянобългарски" ще бъдат отбелязани 1 140 години от успението на Свети Методий. Експозицията беше открита вчера в Националната библиотека "Свети Свети Кирил и Методий". Изложбата "Азбука и история" е част от програмата "Пътуващи експозиции" на Държавния културен институт към..
Много е вероятно правителството да спре да съществува след влизането в еврото . Постигането на тази задача обаче може да се окаже и голямо изкушение да продължи . Това мнение изрази пред БНР политологът Георги Проданов. Той допуска, че "с всичките недостатъци и съмнения" в него, правителството може да изкара пълен мандат, но оценява..
В рамките на петъчния парламентарен контрол в Народното събрание участие ще вземат 13 министри. Първи на депутатски въпроси се очаква да отговарят заместник-министър председателят и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов и Мирослав Боршош, министър на туризма. 29 са въпросите към министъра на регионалното развитие и..
Покривът на Националната гимназия по приложни изкуства в Трявна е изгорял след пожар, пламнал около 3 часа тази нощ. Учениците от пансиона, които са били на учебна практика по време на ваканцията, са изведени своевременно . Няма пострадали и ранени, посочват от ръководството. Работата на пожарникарите на терен продължава. Причините за..
В Плевен излизат на протест довечера заради лошото състояние на пътищата. Общественото недоволство нарастна след катастрофата при местността "Хумата", в която загина 12-годишната Сияна. Кметът на Телиш, където загина 12-годишната Сияна: Играем на руска рулетка! В социалните мрежи се организира протест тази вечер от 18 часа пред..
От Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа" предлагат отсъствията на ученици по домашни причини, които преди година бяха увеличени от 10 на 15 по настояване на родители - да бъдат намалени до 7-8, за да се увеличи ефективното учебно време на българските ученици. Пред "Хоризонт" Юлиян Петров, председател на синдикат "Образование", обоснова..
"Очаква се новозеландско, дълбоко замразено агнешко, което вече е влязло в България. Вече е в пещерата на Али Баба, започват да го разфасоват . Няма да се изненадам, ако си го хапнем като прясно българско агнешко." Това обясни пред БНР съпредседателят на Националната овцевъдна и козевъдна асоциация (НОКА) Симеон Караколев. От НОКА ще..
Това е един своеобразен данък, който хегемонът налага на света. Така п роф. Иво Христов, социолог и преподавател в Пловдивския университет, коментира..
"Играем на руска рулетка! Голям е трафикът. Движението е страшно! Не се спазват пътни знаци". Това обясни пред БНР Нели Дакова, кмет на село Телиш,..
"Престъпници и нехайници. Няма да се измъкнат! Тези хора трябва да си понесат отговорността!" Искаше да помага и да твори добро. Тя беше ангел!..