Ако човек е достатъчно дисциплиниран, може да спре пушенето, да ходи всеки ден по 30 минути равномерно, да изолира сладките неща от режима си на хранене или поне да не ги яде всеки ден, да изолира мазното и тестените храни. Това гарантира един сравнително добър начин на живот в следващите години. Реалността показва обаче, че това не се случва, казва професор Добрин Василев, който е специалист по кардиология и инвазивна кардиология.
"Превенцията е изключително трудна, тъй като е свързана с промяна в начина на живот. Това е екстремно трудно, тъй като възпитанието в начина на живот, начина на поведение, начина на хранене, започва още от училище, от семейството. Един човек на 40, 50 години, на който за първи път се открива някакво сърдечно заболяване, тепърва да промени начина си на живот, да може, но това се случва при 10, 15 процента при хората. Това означава, един от 10 до 1 от 8 души реално правят нещо за себе си, при останалите - нищо не се променя."
Професор Добрин Василев е бил началник на Клиниката по кардиология в Александровска болница. В момента е медицински директор на СБАЛК „МЕДИКА КОР“.
Кратка биография:
Завършва медицина в МУ – Плевен – 1998 г.
Придобита специалност:
Кардиология - 2012 г. - МУ - Ядос,
Ангиология - 2020 г.
Лиценз по интервенционална кардиология – Април 2008 год., Варшава, Полша
Лиценз за работа с източници на йонизиращи лъчения – 2006,
Свидетелство за правоспособност по Инвазивна кардиология – 2013
2006: Член на Европейското дружество по кардиология
2007: Член на European Association of Percutaneous Cardiovascular Interventions
2007: Член на European Bifurcation Club
2008: Член на Българско дружество по интервенционална кардиология
2009: Член на Asian Bifurcation Club
2010: Член на The Society of Cardiovascular Angiography and Interventions
2012: Член на работната група за изследване на тромбозата към Европейското дружество по кардиология
Интервю с професор Василев чуйте в звуковия файл.
В звуковия файл можете да чуете рубриката " Законите на Мърфи" от 6 април 2025 г. Водещ - Даниела Якова
Рубриката от 30.03.25 година. Изречението на месеца е "Свободата е дар, но не и когато на мястото на стария, идва нов господар". Негов автор е Христина Борисова от Севлиево.
В звуковия файл можете да чуете рубриката от 23.03.25 година.
Археологическият комплекс „Небет тепе“ в Пловдив бе официално открит за посетители. Заедно с античния комплекс „Източна порта на „Филипопол“, обектите са част от проекта на община Пловдив „По крепостните стени на Филипопол“, финансиран по Оперативна програма „Региони в растеж“ 2014 – 2020. Работата по проекта, който е на стойност 9.3 млн...
"Надпяване" е класация за народна музика, чиято цел е всеки месец да представя произведения в различни стилове, подредения в няколко категории, състезаващи се в рамките на една календарна година. Форматът обхваща авторски произведения, нова, етно, традиционна музика, която се доближава до вкусовете на аудитория от различни възрасти, с различни..
"Хобито ми е особено, защото не е свързано със спорта, а с нещо, което е с лоша слава в човешката история – най-жестокия военен сблъсък досега: Втората световна война." Това сподели в предаването "Хоризонт до обед" Асен Минчев, ветеран в българската спортна журналистика, дългогодишен репортер в БНР, отразявал събития от света на ските,..
Помощник-фармацевтите настояват за спешни законодателни промени. Това съобщи пред БНР Лиляна Петрова, председател на УС на Българската асоциация..
Какво означава това, че Съюзът на българските учители се включва в дискусиите около въвеждането на нов задължителен учебен предмет "Добродетели и..
Министерството на образованието и науката ще предложи изучаването на религия в задължителния учебен план, като се акцентира върху изучаването на..