16-годишният Виктор Попов има нужда от лечение на тежко онкологично заболяване. Преди месеци момчето е диагностицирано с остеосарком - агресивно туморно заболяване на костите. Лечението, проведено в България, трябва да продължи в Турция, а средствата са непосилни за семейството.
До лятото на тази година Виктор е като всички други тийнейджъри със своите мечти и детско безгрижие. Тренира футбол в 57-мо Спортно училище в София. Затова ѝ не обръща внимание на болките, които получава в крака. Дори когато търси лекар, семейството допуска, че става дума за футболна травма. Но диагнозата е категорична - злокачествен тумор на костта на единия крак, което преобръща живота на всички, разказа неговата братовчедка Габриела Михайлова.
Налага се Виктор да изостави футбола, за да тръгне по пътя, който да го изведе до най-голямата победа. Вярва, защото не е сам. До него са приятелите му, с които преди това се е смял. До него е семейството му, до него са и хиляди непознати, които макар и анонимни, ще носи в сърцето си с благодарност.
От София насочват Виктор за лечение в Пловдив. Преминава през курсове на химио- и лъчетерапии, приложени са много антибиотици, но след всички усилия се оказва, че единственото възможно в България е отстраняването на крака.
Междувременно, ракът се разпространява и в белите дробове.
Надежда идва от болница в Истанбул, която семейството открива. Има шанс за излекуване и запазване на крака, благодарение на иновациите в лечението през последните години.
Но състоянието е спешно, а семейството не разполага с необходимите 400 000 лв.
Банковата сметка е на името на майката на Виктор, Иванка Благоева Лазова.
"Да дарим живот на Вики!".
Да спасим заедно един детски живот! Да спасим едно краче на футболист!
Титуляр : Иванка Благоева Лазова
IBAN : BG61STSA93000026593385
BIC : STSABGSF
Банка ДСК
Както и:
Банка: Алианц Банк България
BG41BUIN95611000707352
BIC: BUINBGSF
Получател: Фондация Павел Андреев
Основание: Дарение за Виктор Георгиев Попов
В кампанията по събирането на парите вече се включват и столични училища.
Репортаж на Наталия Ганчовска чуйте в звуковия файл.
На 2 декември на Общо събрание на БАН предстои да бъде избран нов председател на Академията. Член-кореспондент Евелина Славчева и акад. Христо Найденски са допуснати до участие в избора на председател от мандатната комисия. Техните програми за развитие на Академията са качени на сайта на БАН. "В моята програма се вглеждам в бъдещето на..
Заради откритото огнище на чума по дребните преживни животни във Велинград и последвалите протести на фермери там днес ще бъдат взети повторно нови 300 проби . Към момента 1700 овце са застрашени от принудително умъртвяване . Вчера животновъдите заявиха, че животните им са здрави и настояват за нови изследвания, тъй като са убедени, че..
Любопитни са резултатите от първия тур на президентските избори. Първия - Калин Джорджеску, изобщо социолозите не го хванаха. В проучванията той беше в графата "и други", каза журналистът Владимир Береану в интервю пред БНР. В предаването "Нещо повече" той направи интересен анализ на двамата от осемте кандидати за президент на северната ни..
"Дълбоко съм убеден, че на България са ѝ необходими нови политически субекти . Тези са изчерпани. " Това заяви пред БНР Бойко Ноев, бивш министър на отбраната и дипломат. Ще се появят нови лидери , изрази убеденост той. Не е възможно Борисов да бъде министър-председател , смята Ноев. Според него това е така и заради..
Две години Австрия блокира пълното присъединяване на България и Румъния към Шенгенското споразумение. Вчера стана ясно, че Австрия вдига ветото. Неофициално това се знаеше още след парламентарните избори в алпийската република, казва Паул Шмид , директор на Австрийския институт за европейски политики. Паул Шмид: Назрял е политическият момент Виена..
Геополитическото противопоставяне ще задушава глобалната икономика в следващите години. Очаква ни вял растеж, фрагментация и най-вероятно търговска война. Това е изводът на повечето наблюдатели на икономическите процеси, пред които стои основният въпрос - какъв ще бъде следващият двигател на растеж? Отговорите са противоположни, но по един от тях като..
Над 2500 души са подписали петицията за преразглеждане на сегашната система от национални външни оценявания във всичките ѝ етапи. Те са достатъчно, за да потвърдим, че такъв проблем съществува , каза пред БНР Ирина Манушева, инициатор на петицията. Според нея обаче проблемът не се разпознава достатъчно ясно, а той пропива цялата..
Имаме абсурди – вторият иска лидерска среща с първия и в същото време не го признава за лидер. За какво е тогава лидерската среща? Това каза..
" Ако приемем, че съдебната система е един камион с ябълки, в него има едно буре гнили ябълки - хора, податливи на корупция, които се ползват от..
И шестият опит да бъде избран председател на 51-вото Народно събрание се провали. Нито един от предложените четирима кандидати не успя да събере..