"Тази година бяха издадени много биографични филми. Сред тях има много стойностни заглавия, в същото време някои от тях "разбуниха духовете", като книгата на Бритни Спиърс - "Жената в мен", разказа в "Нощен Хоризонт" Цветомила Димитрова. Тя е на позиция „Връзки с обществеността“ в едно от проспериращите ни издателства, автор е и в литературния сайт "Аз чета".
"Книгата на Матю Пери - "Приятели, любовници и голямото ужасно нещо. Автобиография", поради трагични причини, стана отново популярно заглавие тази година. За мен обаче тя е много ценно заглавие, заради темите, които повдига - борбата срещу зависимостите, теми, които са много важни, а за тях говорим по-рядко.
Мишел Обама има нова книга - "Светлината, която носим", която е не толкова биографична, колкото е изпълнена с послания и вдъхновение, а Арнолд Шварценегер има също такъв тип книга издадена. Вече я има и на български език.
По книгата - "Опенхаймер. Американският Прометей" беше направен впечатляващ филм, каза още Димитрова.
По думите й доста от заглавията първо се появяваха в "Тик-ток" мрежата и така станаха популярни у нас.
Един от успешните примери беше наградата на Георги Господинов за "Времеубежище". "Рана" на Захари Карабашлиев за мен е също е важна и успешна книга, каза още Димитрова.
"За мен е най-важното през изминаващата година е, че книгите бяха тема на разговори в медиите. А също и в ежедневните разговори между хората, които се питаха дали са чели "Времеубежище", например.
Не виждам обаче все още в бранша примери за това как вече стъпваме върху някаква основа, че това, което се е случило тази година, ни носи нещо повече като възможности български автори да намерят своя глас и аудитория в чужбина, но пък надеждата остава, добави за "Хоризонт" Цветомила Димитрова.
Тя поясни какви са изискванията, когато търсиш издател за своята книга, така че да имаш повече шансове да бъдеш издаден.
Още по темата в звуковия файл.
Десетки жители на Смолян се събраха в Художествената галерия в града за откриването на ретроспективната изложба с графика на художника Иван Пеев. Той е роден на 10 април 1955 г. в смолянското село Соколовци. Завършил е Художествена гимназия в София, където изучава рисуване, живопис, скулптура, шрифт и история на изкуството. През 1980 г...
"В една нощ - 60 години", така се нарича честването на юбилея на един от музеите, с най-много експонати в света "Музей Израел" в Ерусалим. Археология, фолклор, изобразително изкуство са само част от направленията на дейност. Зад интересните постоянни и временни експозиции, стои труда на много хора. Този път на всеки посетител му се дава..
Срещаме ви с младата цигуларка Яна Местдаг. Тя е от българо-белгийски произход. Майка й е българка, а баща й белгиец. И двамата са музиканти в Симфоничния оркестър на Антверпен. От малка Яна започва да свири на цигулка. Явявала се е на различни конкурси, печелила е награди, включително и в България. Преди дни завърши средното си образование и..
Днес, в 16 часа, ще бъде открита изложбата "Глад 2.0". С нея Националният военноисторически музей отбелязва своята 109-годишнина . Изложбата може да бъде видяна в следващите 3 месеца. " Това е едно пространство за изживяване, едно пространство за рефлексия, място, в което посетителите да дойдат и да съпоставят факти от нашето минало и..
Световен джаз в София от 3-ти до 6-и юли. A to JazZ – най-големият фестивал за градска култура , се завръща за 14-и път с музика, свобода на изразяване, споделени емоции и пълно потапяне в пъстротата на по-високото изкуство. Програмата събира някои от най-добрите международни джаз, соул, фънк, ар-ен-би и етно изпълнители - вокалисти,..
Сега, когато над Израел се сипят иранските балистични ракети, всяко събиране на повече от 30 човка е нежелателно, за да се минимизират жертвите от паднала ракета, но в навечерието на войната с Иран завърши в Тел Авив - Яфо 27-мия фестивал "ДокAвив". На нашата кореспондентка в Израел Искра Декало й се струваше, че всичко е върха на..
Допреди около половин век в Израел е било немислимо да се изпълняват произведения на Вагнар и Рихард Щраус. Докато отдавна преминалия в отвъдното Вагнер не може да бъде обвиняван, че пред камерите на смъртта във фашистките концлагери е изпълнявана негова музика, Рихард Щраус е бил почти две години председател на Музикалната камара на Райха, назначен..
Лятото става все по-горещо и нуждата от почивка все по-голяма. Излючително неприятно е, ако се случи така, тя да бъде "развалена" от някоя лятна..
Протестите ни ще продължат и след 8-и юли . Това заяви пред БНР лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов и определи приемането на България в..
На 26 и 27 юли в Силистра ще се проведе третото издание на събитието „Пикник с кауза“. Организаторите от сдружение „Бъдеще за Силистра“ обещават..