Берое надигра трудно Рилски спортист

Берое
Снимка: Любо Андреев

Шампионът Берое (Стара Загора) се наложи над Рилски спортист с 60:58 (13:18, 25:11, 11:11, 11:18) като гост в Самоков в среща от 13-ия кръг в първенството на България по баскетбол за жени. Победата бе 12-а от 13 мача за Берое, който остава лидер във временното класиране, докато Рилски спортист допусна трето поражение и запазва втората позиция.

Домакините изиграха по-добра първа четвърт, повеждайки с 18:13 след началните 10 минути. Старозагорки осъществиха обрат в средата на втората четвърт и до почивката натрупаха аванс от 9 точки – 38:29. Последва равностойна трета част, в която гостите задържаха водачеството и преди последните 10 минути преднината им бе 49:40. Рилски спортист постепенно скъси дистанцията в заключителните моменти и след три точни наказателни удара на Вероника Джикова се доближи до 56:57 при оставащи 1:36 минути в мача. Деана Стояновска вкара веднъж от наказателната линия за аванс от 58:56 за гостите, а Деница Манолова изравни за домакините 10 секунди преди края на редовните 40 минути. Цветомира Наумова реализира победния кош за Берое при оставащи 4 секунди, фиксирайки крайното 60:58.

Най-резултатна за състава от Стара Загора бе Николет Гилдей със 17 точки и 4 борби, Яна Карамфилова се отличи с "дабъл-дабъл" от 12 точки и 17 борби, а Наумова завърши с 6 точки, 8 борби и 3 асистенции. За Рилски спортист Деница Манолова оформи "дабъл-дабъл" от 18 точки и 16 борби, а Вероника Джикова добави 12 точки и 4 борби.

В следващия кръг от първенството на 13 януари Берое ще приеме Академик (Пловдив) в Стара Загора, а Рилски спортист ще гостува на Локомотив (София).

Първенство на България по баскетбол за жени, мачове от 13-ия кръг:

Рилски спортист - Берое – 58:60 (18:13, 11:25, 11:11, 18:11)
Академик (Пловдив) - Шампион 2006 – 80:87 (21:18, 24:24, 14:30, 21:15)
Дунав - Локомотив (София)  - 43:73 (8:19, 14:24, 8:12, 13:18)

от 26 ноември:
Шоутайм - Монтана 2003 - 60:119 (22:39, 18:22, 7:34, 13:24)

Лудогорец с първа точка в Лига Европа, пропусна дузпа в Пилзен

Лудогорец спечели първата си точка в тазгодишното издание на турнира Лига Европа, след като направи 0:0 при гостуването си на чешкия Виктория Пилзен. Двубоят на "Стадион места Пилзне" бе много равностоен, но най-добрият шанс за гол за бе за българския тим, който пропусна дузпа в 52-рата минута, когато капитанът Якуб Пьотровски стреля слабо и..

публикувано на 04.10.24 в 00:00

Резултати от Лига Европа и Лига на Конференциите (ОБНОВЕНА)

Резултати от днешната програма на Лига Европа и Лига на Конференциите: Мачове от втория кръг в Лига Европа: Ференцварош (Унгария) - Тотнъм (Англия) - 1:2 Хофенхайм (Германия) - Динамо Киев (Украйна) - 2:0  Лацио (Италия) - Ница (Франция) - 4:1  Макаби Тел Авив (Израел) - Мидтиланд (Дания) - 0:2 Олимпиакос (Гърция) - Спортинг Брага (Португалия) -..

публикувано на 03.10.24 в 21:57

Загорчич обяви група от 20 души за домакинството на Черно море

Треньорът на Славия Златомир Загорчич определи група от 20 футболисти за домакинството на Черно море. В нея след лечение на лека контузия се завръща Кристиян Стоянов. Ертан Томбак и Владимир Николов продължават да имат травми. Мачът на стадион "Александър Шаламанов" от 11-ия кръг на елитното ни футболно първенство е в петък, 4 октомври, от..

публикувано на 03.10.24 в 21:16

Клубове, състезатели и родители протестираха срещу ръководството на водната топка

Очаква се министърът  да се срещне и с досегашния председател на федерацията Дарий Дановски. Той предварително изрази отношение към днешния протест, че с него въвличат децата в защита на частни интереси.

публикувано на 03.10.24 в 18:07
Елвира Краснобаева

Елвира Краснобаева: Решението ми да напусна България не е свързано с гимнастиката

"Доста е трудно решение, но то по принцип няма нищо общо с федерацията по художествена гимнастика. Има друга причина - по семейни обстоятелства се местим.  Истината е, че ще се състезавам за Армения. Трябваше ни вариант, в който да можем да живеем в Русия и го намерихме – ще живея и тренирам в Русия, но ще представям Армения. Решението ми не е..

публикувано на 03.10.24 в 12:05

Виктория (Пилзен) - Лудогорец пряко по програма "Хоризонт"

Отборът на Лудогорец гостува тази вечер на чешкия Виктория в Пилзен в мач от футболния турнир Лига Европа. Срещата е от втория кръг на основната фаза, на втория по сила турнир на континента и ще бъде предавана по програма "Хоризонт" на БНР след новините в 22 часа. "Орлите" загубиха в Разград с 0:2 от Славия (Прага) в първия двубой, след което..

публикувано на 03.10.24 в 06:22
Игор Йовичевич

Игор Йовичевич: Тук сме, за да победим

Старши треньорът на Лудогорец – Игор Йовичевич, даде пресконференция преди двубоя срещу Виктория в Пилзен, в мач от втория кръг на основната фаза на турнира Лига Европа.  Хърватинът демонстрира оптимизъм, като смята, че разградчани са готови за победа. „Първите ми впечатления от организацията в клуба са много добри. Тя е на много високо европейско..

публикувано на 03.10.24 в 05:51