Лидерът Байер (Леверкузен) победи Аугсбург с гол в 94-ата минута

Байер (Леверкузен) победи Аугсбург с гол в 94-ата минута

Отборът на Аугсбург удържа лидера Байер (Леверкузен) при равенство 0:0 до 94-ата минута като домакин в среща от 17-ия кръг в първенството на Германия по футбол, но загуби с 0:1. Аржентинецът Есекиел Паласиос реализира победното попадение за гостите в 94-ата минута на мача. Съставът от Леверкузен продължава без загуба в шампионата и събра 45 точки на първата позиция, докато Аугсбург няма успех в четири поредни кръга от Бундеслигата и заема 11-а позиция с 18 точки.

И двата отбора имаха възможности за попадение още в редовното време на двубоя. В 18-ата минута Алехандро Грималдо излезе в добра позиция и стреля, но не успя са се разпише. Четири минути по-късно Ермедин Демирович пропусна изгоден шанс за домакините, а в 28-ата минута Грималдо удари греда за Байер след силен изстрел от дистанция.

Последваха пропуски на Патрик Шик и Роберт Андрих за гостите от Леверкузен до почивката, а в 49-ата минута същото направи и Есекиел Паласиос.

Демирович имаше възможност да реализира за Аугсбург и в 69-ата минута, но пропиля добра ситуация. Домакините вкараха топката във вратата на Байер Леверкузен в 72-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада, установена след преразглеждане на ситуацията със системата за видеоарбитраж-ВАР.

В 89-ата минута Йонас Хофман не успя да преодолее вратаря на Аугсбург, но в четвъртата минута на добавеното време на двубоя Паласиос завърши по най-добрия начин отлична атака за гостите и вкара за финалното 1:0 за Байер Леверкузен.

РБ Лайпциг претърпя домакинско поражение от Айнтрахт Франкфурт с 0:1 и прекъсна серията си от четири мача без загуба в Бундеслигата. Тимът от Лайпциг е четвърти в подреждането с 33 точки, а отборът на Айнтрахт Франкфурт постигна втори пореден успех и събра 27 точки на петото място.

Единственото попадение в срещата бе дело на Ансгар Кнауф още в седмата минута.

Кьолн и Хайденхайм завършиха при резултат 1:1 в друг мач от 17-ия кръг на Бундеслигата. Тимът на Кьолн е в серия от четири срещи без победа, има само две от началото на сезона и се намира на предпоследното, 17-о място с 11 точки.

Дейви Зелке бе точен за 1:0 за домакините в 29-ата минута, а в 55-ата Адриан Бек изравни за Хайденхайм, който е девети с 21 точки към момента.

Фрайбург и Унион Берлин не успяха да си отбележат голове и направи нулево равенство - 0:0. Фрайбург заема седмо място във временното класиране с 25 точки, докато Унион се намира на 15-а позиция с 14 точки в актива си.

Също при равенство завършиха Майнц 05 и Волфсбург – 1:1. Отборът на Майнц остава само с една победа от началото на сезона, като държи 16-а позиция с 11 точки, а Волфсбург е десети с 20 точки.

Вацлав Черни реализира за 1:0 в полза на гостите от Волфсбург в 12-ата минута. Домакините изравниха през второто полувреме. Силван Видмер отбеляза за 1:1 в 61-ата минута на двубоя.

Макс Верстапен

Макс Верстапен спечели квалификацията за спринтовото състезание в Гран при на Австрия

Макс Верстапен с Ред Бул спечели квалификацията за спринтовото състезание на домашната писта за отбора си в Австрия, 11-и кръг от сезона във Формула 1. Ферстапен, който бе най-бърз и по-рано днес в единствената тренировка за уикенда, спечели първата позиция, давайки най-бързо време 1:04.686 минути. Той изпревари втория Ландо Норис (Великобритания) от..

публикувано на 28.06.24 в 20:08
Виктория Томова

Виктория Томова отпадна на полуфиналите в Бад Хомбург

Виктория Томова отпадна на полуфиналите на турнира по тенис на трева УТА 500 в Бад Хомбург (Германия) с награден фонд от 802 237 евро.  Първата ракета на България загуби с 0:6, 6:7 (6) срещу Дона Векич след час и 41 минути. Томова игра втори полуфинал през сезона след достигането си до най-добрите четири в Рабат през май.

публикувано на 28.06.24 в 19:57
Карлос Насар

Карлос Насар постави три световни рекорда, въпреки че те няма да бъдат признати

Карлос Насар,  който ще бъде един от представителите на България на Олимпиадата в Париж, подобри три световни рекорда и спечели три златни медала по време Държавното лично първенство по вдигане на тежести в Русе.  В надпреварата в категория до 89 килограма при младежите 20-годишният Насар изхвърли 183 килограма, като по този начин вдигна с килограм..

публикувано на 28.06.24 в 17:56
Уругвайският национал Дарвин Нунес се радва на попадението си.

На Копа Америка Уругвай вкара 5 гола, Панама изненада домакина

Отборът на Уругвай направи решителна крачка към директните елиминации в Копа Америка след успех с 5:0 срещу тима на Боливия. С успеха възпитаниците на Марсело Биелса оглавиха своята група "С". Старт на головото шоу даде Факундо Пелистри, който отрки резултата в 8-ата минута, след като се възползва от центриране на Араухо. Малко по-късно в 21-вата..

публикувано на 28.06.24 в 06:33

България получава още една квота в класическата борба за Париж

България получава още една квота в класическата борба за олимпийските игри в Париж 2024, съобщават от БФ Борба. Това стана възможно след преразпределение на 16-те вакантни места, които Международната централа (UWW) раздаде на следващите в подреждането от квалификациите. Преди седмица Международният олимпийски комитет одобри 16 от 26-е..

публикувано на 27.06.24 в 21:50
Даяна Стойчева достигна до репешажите за бронза

Българка е с шанс за бронз на европейско по борба

Даяна Стойчева достигна до репешажите за бронза на европейското първенство по борба за кадетки в Нови Сад (Сърбия).  Националката започна убедително, побеждавайки с технически туш 11:0 полякинята Мартина Клода в категория до 46 кг, но после загуби с туш от Халиджа Азимов (Германия), след като водеше с 2:0. Представителката на Германия..

публикувано на 27.06.24 в 21:20
Българите са без медал в първия ден на европейско по джудо

Българските състезатели не успяха да спечелят отличие в първия ден на европейското първенство по джудо за кадети и за кадетки, което се провежда в "Асикс Арена" в София. С най-предно класиране е Калина Григорова, която се нареди седма в категория до 44 килограма. На старта тя загуби от сръбкинята Наталия Пролич с "вадзари". Съперничката й..

публикувано на 27.06.24 в 20:41