Това мнение изрази пред БНР проф. Олег Йорданов, преподавател по физика и математика в Северна Каролина.
"Има много хора в България, кой знае защо харесват режим като този на Путин, силно централизиран, със самодържец отгоре, в много отношения репресивен за гражданите си. Очакванията са, че като дойде Тръмп, той ще е по-голям приятел с Путин, ще спре помощта за Украйна. От друга страна има хора, на които не им харесва влиянието на САЩ в България, въпреки че това влияние е почти нулево – докато някой не прояви инициатива, те рядко оказват каквото и да е влияние в дадена държава", отбеляза преподавателят.
"Тръмп е непредсказуем. Не бих се наел да предскажа Тръмп. САЩ, ако мога да кажа образно, са голяма и дълго строена гемия. Не е лесно един човек, цяла група хора, толкова рязко да сменят посоката на икономиката на тази държава и на външната ѝ политика", коментира проф. Йорданов в предаването "Хоризонт до обед".
До момента Тръмп печели предварителните избори убедително, посочи преподавателят, като обърна внимание на отделни акценти от многобройните дела срещу бившия американски президент, който отново е кандидат за поста.
Относно представянето на Байдън и ситуацията в лагера на демократите проф. Олег Йорданов смята, че "нещата не стоят добре", защото "Байдън е възрастен човек – ако бъде преизбран, ще бъде на 82 години и ще завърши втория си мандат на 86 години". По думите му, от друга страна, вицепрезидентката Харис е "разочарование".
Няма процедура за импийчмънт на Байдън, има процедура за разследване дали може да се стигне до импийчмънт, открои разликата преподавателят, който смята, че е нас има дезинформация по тази тема.
Хората, които се чувстват загубили от глобализацията, са против сегашния вид управление и се надяват Тръмп да премахне глобализацията, което нито е възможно, нито той е антиглобалист, заяви проф. Йорданов.
Компетентните агенции засега се въздържат от прогнози кой ще спечели изборите, уточни той.
"Има цели 10 месеца до изборите. Тръмп води кампания вече година и нещо. Байдън едва сега започва. Още е много рано."
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
Около една четвърт от българското население е засегнато от възли на щитовидната жлеза, като в различните възрасти честотата е различна. Това съобщи проф. д-р Русанка Ковачева председател на Българско сдружение Тиреоидея и Паратиреоидея по повод Международната седмица за осведоменост за заболяванията на щитовидната жлеза: "Чистотата сред..
На днешния 28 май отбелязваме Европейския ден на природните паркове . "Витоша на децата" отваря планината за най-малките "Искам да помоля хората да пазят природата на Витоша, защото тя е съвсем близо до София, изключително силно натоварване има върху нея от страна на жителите и гостите на София". Това каза пред БНР инж. Севдалина Димитрова ,..
Творческа вечер, посветена на поета Таньо Клисуров, в къща музей "Христо Смирненски" в София организират от Националния литературен музей. Напусна ни Таньо Клисуров Пред БНР Атанас Капралов , директор на Националния литературен музей, даде повече информация за събитието: "Творческа е вечерта, защото такова беше желанието на семейството..
Училището “Патиланско царство” в Мъртъл Бийч, щата Южна Каролина, тържествено отбелязва 24 май и краят на учебната година. Децата участваха в празничен концерт, куклен театър и имаха още много приятни преживявания заедно с родителите си. Беше отпразнуван празникът на буквите в неделното училище, създадено само преди 6 години, все още само..
Напредъкът на технологиите дава възможност за развитие на медицината, а оттам и огромна полза за хората. Всъщност става дума за човешки живот и това е безценният принос на съвременната техника и лекарски знания. Как ще се развива отделението по Нуклеарна медицина в Комплексния онкологичен център на Русе разказва кореспондентката ни Ася Пенчева в..
Над 4 милиона българи ще могат да се тестват у дома за два вида онкологични заболявания през следващите шест години. Здравното министерство обяви, че подготвя модерен скрининг за рак на маточната шийка и на дебелото черво, а целта е максимален брой хора да се прегледат, без да чакат на опашка пред лекарски кабинет. Очаква се първите тестове да..
Най-голяма полза от влизането на Хърватия в еврозоната имат големите фирми, които имат внос и износ . За тях беше много положителна крачка, защото се избягват много технически проблеми при вноса и износа. Това коментира пред БНР журналистът Диана Гласнова - българка, която от години живее в Хърватия, също е и кореспондент на БТА. За..
Нямаме договорка за каквото и да било сливане и обединяване , ръководството на партията и Ахмед Доган са запознати с всички процеси. Това заяви пред..
Към паранормалното, както обикновено казвам в залите на нашите публични прожекции, ме заведе необяснимата ми симпатия към неизвестното и това,..
Основното, което прави нашето образование е методът на възпроизвеждане на знания, ученикът едва ли не да наизусти. Не се показват приложенията на..