Щутгарт се върна към победите при гостуването на Волфсбург

Щутгарт победи с 3:2 Волфсбург

С два гола на Серху Гираси отборът на Щутгарт продължава своя поход към Шампионската лига, след като победи с 3:2 Волфсбург в среща от 24-ия кръг на германското първенство по футбол. Така "швабите" се върнаха на пътя на успеха, след като в предишния кръг завършиха 1:1 у дома с Кьолн и вече имат 50 точки на 3-ото място. Само на 4 пред тях са шампионите от Байерн (Мюнхен. Лидерът Байер (Леверкузен) утре гостува на Кьолн и за момента е с 61 точки.

Гираси откри резултата в 14-ата минута, след като вкара с глава. Кристиан Фюрих проби през центъра и извади топката на левия фланг за Максимилиан Мителщет, който центрира в наказателното поле. Там Гираси се вклини в наказателното поле и отклони топката до гредата, без шанс за максимално протегналия се вратар Кун Кастеелс. Веднага след гола вълците се опитаха да отговорят, но Нюбел спаси на два пъти вратата си.

Пет минути след началото на второто полувреме обаче Волфсбург изравни чрез датския ляв бранител Йоахим Маеле, който този път затвърди класата си и вкара с десен крак. Кристиан Паредес и хърватският плеймейкър Ловро Майер направиха така, че защитата на гостите да изглежда като замръзнала. Майер пусна перфектно подаване на Маеле, който хладнокръвно я прати под гредата за 1:1.

Но радостта им трая само 4 минути, тъй като гостите получиха малко пресилена дузпа, след като Енцо Мийо падна в наказателното поле. Гираси застана зад топката и стреля полувисоко в дясно. Нападателят имаше късмет, че Кастеелс, който скочи в десния ъгъл, не успя да предотврати гола. Йоша Вангоман Карабуе вкара за 1:3 в 77-ата минута след пас на Джейми Люелинг, като това беше първо попадение за младия германски нападател през сезона.

В 83-ата минута непримиримите домакини върнаха отново интригата, намалявайки на 2:3. След остър пряксвободен удар на Максимилиан Арнолд топката стигна до Йонас Винд, който успя да отправи удар с глава, но не вкара, а уцели гърба на Вагноман. Веднага след това Нмеча реагира бързо и успешно отбеляза от близо. Тимът на Щутгарт обаче показа сериозна зрялост и до края на мача успя да укроти напористите домакини и така да запише пълен актив от визитата си във Волфсбург.

Елвира Краснобаева

Гимнастичката Елвира Краснобаева отказа да се състезава за България, сменя националността си

Бронзовата медалистка на лента от европейското първенство в Будапеща - Елвира Краснобаева, вече няма да се състезава за България. Новината обяви самата тя в социалните мрежи.  "За мен беше чест да представям България. Благодаря на всички за всичко", написа Краснобаева в Инстаграм.  16-годишната спортистка е родена в Санкт Петербург.  На..

публикувано на 01.10.24 в 09:11
Alexandra Feigin

Александра Фейгин: Беноа Ришо ме научи да вярвам и да обичам себе си

Най-добрата ни състезателка по фигурно пързаляне Александра Фейгин и треньорът й Андрей Лутай заминаха за Казахстан за участие в първия за сезона турнир.  Националката ни ще представи за първи път новите си програми на турнира в памет на фигуриста Денис Тен. Носителят на бронзово отличие от олимпийските игри в Сочи и световен вицешампион  беше..

публикувано на 01.10.24 в 08:12
5 медала за българските таекуондисти от Откритото първенство на Албания

Два златни и три бронзови медала за българските таекуондисти от Откритото първенство на Албания

Два златни и три бронзови медала спечелиха българските състезатели от Откритото първенство по олимпийско таекуондо на Албания. Християн Георгиев спечели златния медал в категория 54 килограма при младежите след като записа пет победи. По пътя към титлата  състезателят на клуб "Ахил" с треньор Венцислав Соколов се наложи над Себастиян Курвело..

публикувано на 01.10.24 в 08:07
Георги Иванов

Георги Иванов готви чистка сред съдиите

Президентът на БФС Георги Иванов заяви, че след края на есенния полусезон в Първа лига ще има чистка сред елитните рефери. Също се очаква от днес в БФС да  има нови директори. “Беше важно предвид напрежението, което се създаде. Почна да има недоверие в Съдийската комисия, реципрочно в съдиите затова аз трябваше да направя тези промени, да сложа хора,..

публикувано на 01.10.24 в 07:36
Спартак (Вн) спечели в София

Дузпа донесе победата на Спартак (Вн) срещу Септември

Отборът на Спартак (Варна) спечели с 1:0 годтуването си на Септември, в последната среща от 10-ия кръг на футболното ни първенство. Гостите започнаха по-активно а в 5-ата минута Антонио Вутов пропусна да открие резултата, след спасяване на Димитър Шейтанов. Секунди по-късно Митко Митков отговори с удар с левия крак от много далечна дистанция,..

публикувано на 30.09.24 в 21:54
Адриан Андреев

Адриан Андреев отпадна от турнира в Брага

Адриан Андреев отпадна в първия кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Брага (Португалия) с награден фонд 74825 евро. Андреев загуби от италианеца Андреа Пелегрино с 3:6, 6:1, 2:6. Срещата продължи близо два часа. 27-годишният Пелегрино е 209-и в света, с шест места пред българския си съперник, стартира по-добре мача и..

публикувано на 30.09.24 в 21:24
Спартак (Пл) загуби от  Опава в Чехия

Баскетболистите на Спартак (Пл) загубиха в Чехия

Отборът на Спартак (Плевен) загуби от тима на Опава с 68:83 точки като гост в Чехия във втория си мач от група А на Европейската северна баскетболна лига за мъже. Спартак заема четвърто място във временното класиране в групата, като ще гостува на Нюкасъл Ийгълс във Великобритания в следващия си мач от лигата на 22 октомври. Съперници на..

публикувано на 30.09.24 в 21:22