Тя е един завладяващ, могъщ, прецизен и перфектен творец, ученичка на големия режисьор и педагог Крикор Азарян.
"Какво е усещането ми към публиката - то е като в любовта, ако е несподелена, усещането е много болезнено. Публиката в днешно време е много информирана и шансът да я излъжеш е минимален и затова аз продължавам да вярвам, че когато човек е открит, когато гледаш публиката право в очите, така както тя те гледа, тогава получаваш любов, сподели в "Нощен Хоризонт" Стефка Янорова.
"Не приемам модната тенденция да се снимаме на всяка на цена след представление, за мен е по-важно, когато след представление остават зрители и ни задават въпроси, защото са се развълнували от това, което са гледали, допълни актрисата.
"Българската публика е много благодатна и уважителна, като изключим светенето на екраните, звъненето на телефоните, аз разбирам, че хората не го правят нарочно, просто така са се сраснали с телефоните си...
А публиката прави комплименти, но ми прави впечатление, че от по-младата публиката са по-критични, ако нещо не им е харесало го споделят, казвам споделят, а не да упрекват...което е прекрасно, защото за нас е много важна тази обратна връзка, каза още Янорова, която не скри, че й е важно да знае какво мисли и чувства младото поколение.
"Театралните награди не, думите на публиката са ми по-важни, защото наградите последните години в световен мащаб, някак си се опошлиха, има нещо, което не е съвсем сякаш на място, смята тя.
За идеята да се насочи към актьорската професия, Янорова си спомни, че майка й е водила по представления, а тя се е правела на героиня в къщи.
"А когато вече имах някакъв вкус към актьорското изкуство, се появи гайдарят Петър Бонев, човекът с гайдата и хлопките, който сте виждали около Народното събрание градинката, на НДК, безкрайно съм му благодарна, защото тогава той ръководеше "Слово, мимика, жест" - театрален кръжец, в който се влизаше с изпит.
Така постъпих в 9 клас в този кръжец и започна моят театрален живот. Но той не само ни учеше, но и водеше много на театър. Аз тогава бях в Стара Загора, там живеех и той ни водеше на театър в София. Една вечер попаднахме на "Господин Пунтила и неговия слуга Мати" и аз тогава се влюбих в театъра ца цял живот.
Това беше представлението, което толкова силно ми въздейства и си казах - Да, може би това е моето призвание, разказа още за БНР Стефка Янорова.
Стефка Янорова е позната на повече от вас. Гледали сте я не само на театралната сцена, но и на малкия и големия екран. Актрисата е играла на сцената на Сливенския театър, в театъра в Плевен, освен това на сцената на театър 199 и сцената на театър „Българска армия”, където в момента е част от екипа на трупата. Тя е играла в следните спектакли на ТБА: ”Да разлаем кучетата”, „Иерма”, „Декамерон”, „В полите на Витоша”, „Вкус на мед”, „Железният светилник”, „По-студено от тук”, „Мечтата на идиотката”, „Мизантроп”, „Представление и половина”, „Племе”. В някои от тях продължава да играе и този сезон.
Играе в киното още при режисьора Иван Андонов във филма „Вампири, таласъм” и след това в още доста филмови продукции. Помните нейните превъплъщения и от сериалите „Стъклен дом”, „Революция Z”, „Порталът” и много други.
Още по темата в звуковия файл.
Новото място за култура - "Сцена СПАМ" в София, прекратява дейността си само 3 месеца след като отвори врати в зала "Академик" в Националния студентски дом. Това се случва след рязка смяна на условията от страна на ръководството и чрез устно предизвестие , уточни пред БНР Ана Батева, един от създателите на "СПАМ студиос"...
Днес - 21.05, Димитър Воев – една от най-ярките, загадъчни и провокативни фигури на българската алтернативна музикална сцена от края на 80-те и началото на 90-те, щеше да навърши 60 години . Воев и група "Нова генерация" не просто създават музика, те изразяват духа на едно бурно време на социални и политически промени. Димитър Воев е един..
Зджислав Зембжуски е българският Шиндлер, спасил множество евреи от ужасите на нацизма . Определението е на неговия внук Димитър Гачев. Зджислав Зембжуски е българин от полски произход. Участвал е в Балканските войни и в Първата Световна война в редиците на българската армия. Награден е с кавалерския кръст на ордена на "Св. Александър" от..
В Плевен започва Шестият международен конкурс за млади оперни певци, който носи името на примата Гена Димитрова. 55 певци от 12 държави участват в тазгодишното издание, което ще продължи до 22 май. Според програмата, от 10.00 ч. е първият тур за младите оперни певци, които ще покажат своя талант пред журито в зала „Катя Попова“ .Вторият тур е..
Българският филм "Сватба" беше представен в Европейския парламент в Брюксел по инициатива на евродепутата от ГЕРБ - ЕНП Андрей Ковачев. Продуцент и режисьор на лентата е Магдалена Ралчева, а сценарист Юрий Дачев "Сватба" е българска драма от 2024 г., базирана на едноименния разказ на Николай Хайтов. Българската премиера на филма бе на 8..
Какво кара едно дете да загуби вярата, че животът има смисъл? Какво остава, когато мълчи семейството, обществото? Какво става, когато не познаваме Бог? Темата е тежка, но важна, защото става въпрос за самоубийството сред младите, агресията и липсата на страх от Бога и закона в обществото ни. Разговорът е на кореспондента ни в Силистра..
Цигуларката Лия Петрова пропътува от Мадрид до Токио и после до Монпелие за няколко дни в края на април. Нейните ангажименти стават не просто повече, те са и все по-престижни, а на 6 юни в зала "България" тя ще солира на Симфоничния оркестър на БНР с диригент Екхард Вичик в Първия цигулков концерт от Сергей Прокофиев. С голяма радост научаваме, че..
Правителството отпуска 9,5 милиона лева на "Български пощи", за да може дружеството да се подготви технически за въвеждане на еврото във връзка с..
Днес - 21.05, Димитър Воев – една от най-ярките, загадъчни и провокативни фигури на българската алтернативна музикална сцена от края на 80-те и..