Наред с българските учени, на базата ни "Св. Климент Охридски", позиционирана на остров Ливингстън, всяка година има и чуждестранно участие.
Тази година учените на Антарктида бяха от Португалия, Турция и Великобритания. Сред тях бе и проф. Марк Ървин, който събира проби от почва, мъхове, лишеи, крил и вода, като основната цел на неговия експеримент е да проследи нивото им на замърсяване.
Той е технически директор в екипа за планиране и развитие на околната среда в Единбург и има над 30 г. консултантски опит, специализиран в оценката на въздействието върху околната среда и нейното управление.
Британският учен е работил и по проекти в областта на нефта, пристанищата и морското драгиране.
Интервюто с Марк Ървин е на Марина Великова - музикант и музикален редактор в програма "Хоризонт" на БНР, която също бе част от експедицията ни на Антарктида.
Следете поредицата "Антарктида – за природата, науката и хората" всеки вторник в предаването "Хоризонт до обед" по Българското национално радио.
Намерено е кучето на 13-годишния Николай от старозагорското село Конаре, който се издирва от 17 декември , потвърди пред БНР кметът на селото Станчо..
" Най-вероятно Делян Пеевски ще бъде изключен от либералния интернационал , не само защото те са близки със старото ръководство на партията, но мисля,..
мо " Един политически фарс, който е продължение на идеята на един самозабравил се човек да овладее ДПС ". Така зам.-председателят на ДПС и..