Жирона си осигури историческо първо участие в евротурнирите

Жирона ще играе за първи път в европейски турнир

Сензацията в испанското първенство Жирона си осигури за първи път квота за участие в европейските клубни турнири, след като в мача от 32-ия кръг срази Кадис с 4:1. С успеха каталонският тим събира 68 точки и държи здраво 3-ото място в класирането, със 7 повече от Атлетико (Мадрид) и с цели 10 над Атлетик (Билбао), който е 5-и.

Този резултат и при оставащи шест кръга до края на първенството в Примера дивисион означава, че Жирона ще има най-малкото квота за Лигата на Конференциите, откъдето няма как да бъдат изместени. Кадис пък е първи под чертата на изпадащите с 25 точки, на 6 след Селта (Виго) и Майорка, които са първи над тях.

Наясно със ситуацията, отборът на Жирона взе инициативата в срещата от самото начало и поведе рано в резултата, като Ерик Гарсия откри в 9-ата минута. Иван Мартин удвои в 22-ата след подаване на Мигел Гутиерес.

Украинският голмайстор на първенството Артьом Довбик увеличи на 3:0 в 71-ата минута след нова асистенция на Мигел Гутиерес, отбелязвайки своето 18-о попадение от началото на сезона. Гонсало Еѝскаланте върна един гол за гостите от Андалусия в 81-ата минута.

Крайното 4:1 обаче беше оформено от резервата Кристиан Португес-Порту след самостоятелен пробив в следващата атака.

Лудогорец с първа точка в Лига Европа, пропусна дузпа в Пилзен

Лудогорец спечели първата си точка в тазгодишното издание на турнира Лига Европа, след като направи 0:0 при гостуването си на чешкия Виктория Пилзен. Двубоят на "Стадион места Пилзне" бе много равностоен, но най-добрият шанс за гол за бе за българския тим, който пропусна дузпа в 52-рата минута, когато капитанът Якуб Пьотровски стреля слабо и..

публикувано на 04.10.24 в 00:00

Резултати от Лига Европа и Лига на Конференциите (ОБНОВЕНА)

Резултати от днешната програма на Лига Европа и Лига на Конференциите: Мачове от втория кръг в Лига Европа: Ференцварош (Унгария) - Тотнъм (Англия) - 1:2 Хофенхайм (Германия) - Динамо Киев (Украйна) - 2:0  Лацио (Италия) - Ница (Франция) - 4:1  Макаби Тел Авив (Израел) - Мидтиланд (Дания) - 0:2 Олимпиакос (Гърция) - Спортинг Брага (Португалия) -..

публикувано на 03.10.24 в 21:57

Загорчич обяви група от 20 души за домакинството на Черно море

Треньорът на Славия Златомир Загорчич определи група от 20 футболисти за домакинството на Черно море. В нея след лечение на лека контузия се завръща Кристиян Стоянов. Ертан Томбак и Владимир Николов продължават да имат травми. Мачът на стадион "Александър Шаламанов" от 11-ия кръг на елитното ни футболно първенство е в петък, 4 октомври, от..

публикувано на 03.10.24 в 21:16

Клубове, състезатели и родители протестираха срещу ръководството на водната топка

Очаква се министърът  да се срещне и с досегашния председател на федерацията Дарий Дановски. Той предварително изрази отношение към днешния протест, че с него въвличат децата в защита на частни интереси.

публикувано на 03.10.24 в 18:07
Елвира Краснобаева

Елвира Краснобаева: Решението ми да напусна България не е свързано с гимнастиката

"Доста е трудно решение, но то по принцип няма нищо общо с федерацията по художествена гимнастика. Има друга причина - по семейни обстоятелства се местим.  Истината е, че ще се състезавам за Армения. Трябваше ни вариант, в който да можем да живеем в Русия и го намерихме – ще живея и тренирам в Русия, но ще представям Армения. Решението ми не е..

публикувано на 03.10.24 в 12:05

Виктория (Пилзен) - Лудогорец пряко по програма "Хоризонт"

Отборът на Лудогорец гостува тази вечер на чешкия Виктория в Пилзен в мач от футболния турнир Лига Европа. Срещата е от втория кръг на основната фаза, на втория по сила турнир на континента и ще бъде предавана по програма "Хоризонт" на БНР след новините в 22 часа. "Орлите" загубиха в Разград с 0:2 от Славия (Прага) в първия двубой, след което..

публикувано на 03.10.24 в 06:22
Игор Йовичевич

Игор Йовичевич: Тук сме, за да победим

Старши треньорът на Лудогорец – Игор Йовичевич, даде пресконференция преди двубоя срещу Виктория в Пилзен, в мач от втория кръг на основната фаза на турнира Лига Европа.  Хърватинът демонстрира оптимизъм, като смята, че разградчани са готови за победа. „Първите ми впечатления от организацията в клуба са много добри. Тя е на много високо европейско..

публикувано на 03.10.24 в 05:51