Баскетболистките на Монтана 2003 намалиха резултата във финалната серия

Баскетболният Монтана 2003 намали резултата във финалната серия в женското първенство

Вицешампионът Монтана 2003 се наложи над защитаващия титлата си Берое със 78:55 (30:8, 24:26, 13:8, 11:13) като домакин в зала „Младост“ в Монтана в третата среща от финалния плейоф в първенството на България по баскетбол за жени. Берое спечели първите два мача като домакин, но Монтана 2003 успя да намали резултата в серията на 1-2 победи.

Играе се до три успеха от пет възможни двубоя, като четвъртият предстои на 22 април (понеделник) отново в Монтана от 18:00 часа, а при необходимост от пета среща, тя ще се проведе на 24 април в Стара Загора от 18:30 часа.

Състезателките на старши треньора Преслав Пешев започнаха много мотивирано двубоя и след равностойни три минути, след които гостите водеха с 8:7, последва серия от 23:0 за Монтана 2003 и общо 5 тройки от 10 опита. Берое не записа нито една точка в продължение на седем минути и в края на първата четвърт домакините дръпнаха с 30:8.

Монтана 2003 задържа аванса си и през вторите 10 минути, а въпреки опитите си, момичетата, водени от играещия старши треньор Жаклин Златанова и помощник-треньора Албена Хубенова, не съумяха да свалят разликата под 17 точки. Домакините запазиха по-ефективната си стрелба и на почивката резултатът бе 54:34 в тяхна полза.

Баскетболистките на Монтана 2003 отбелязаха осем безответни точки за близо пет минути игра след паузата, повеждайки с 62:34. Гостите реализираха първия си кош в средата на третата част, дело на Цветомира Наумова и след слаборезултатна част изоставаха с 42:67 преди последния период. В оставащите минути домакините не изпуснаха инициативата и не позволиха на демонстриралия по-слаба стрелба противник да застраши водачеството им. Най-голямата разлика в двубоя достигна 29 точки.

Пет състезателки на Монтана 2003 вкараха 10 и повече точки. Най-резултатна бе Тери Батъл, която оформи „дабъл-дабъл“ от 16 точки и 12 борби. Тая Робинсън завърши с 15 точки, 5 борби и 5 асистенции, а Борислава Денчева добави 14 точки и 2 борби.

Николет Гилдей отбеляза 15 точки, 2 борби и 4 асистенции за Берое, а Николина Зубач се включи с 10 точки и 6 борби. Жаклин Златанова не влезе в игра в срещата.

По публикацията работи: Кръстина Иванова

Джесика Пегула

Джесика Пегула отпадна от Откритото първенство на Великобритания

Петата поставена Джесика Пегула (САЩ) отпадна във втория кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Пегула претърпя поражение от отстранилата по-рано на турнира в Лондон и Виктория Томова китайка Синю Ван с 4:6, 7:6(9), 1:6 за два часа и 12 минути игра. Ван пласира 38 печеливши удара, комбинирани с 33 непредизвикани грешки на..

публикувано на 04.07.24 в 20:10
Новак Джокович

Новак Джокович даде сет, но се класира за третия кръг на Уимбълдън

Седемкратният шампион Новак Джокович се класира за третия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Поставеният под номер 2 в схемата сърбин победи участващия с "уайлд кард" представител на домакините Джейкъб Фърнли с 6:3, 6:4, 5:7, 7:5 за три часа на корта. 22-годишният британец е номер 277 в световната ранглиста и за първи път..

публикувано на 04.07.24 в 20:06
Максим Манолов

Максим Манолов на финал на 200 метра бруст във Вилнюс

Максим Манолов се класира за финала на 200 метра бруст на Европейското първенство по плуване за юноши и девойки във Вилнюс (Литва).   След бронзовия медал на 50 метра бруст вчера, състезателят на ПСК Черно море атакува ново влизане в топ 8 и успя, след като финишира с шесто време за 2:14.01 минути  в полуфиналите на 200 метра бруст. С..

публикувано на 04.07.24 в 20:02
Дилан Грьоневехен

Грьоневехен спечели 6-ия етап от Тур дьо Франс, Погачар остава начело

Нидерландецът Дилан Грьоневехен от отбора на Джайко Алула стана победител в шестия етап от колоездачната обиколка на Франция - 163,5 километра от Макон до Дижон. 31-годишният Грьоневехен стигна до първата позиция с финален спринт, в който успя да изпревари белгиеца Яспер Филипсен (Алпецин-Декьонинк) и еритрееца Биниам Гирмай (Интермарше)...

публикувано на 04.07.24 в 19:27
Адриан Андреев

Адриан Андреев четвъртфиналист в Карлсруе

Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Карлсруе (Германия) с награден фонд 74 825 евро. Андреев победи във втория си двубой участващия с "уайлд кард" представител на домакините Юстин Енгел с 4:6, 6:4, 6:0 за близо два часа на корта. Българинът загуби първия сет, но във втората част..

публикувано на 04.07.24 в 19:18
Хуберт Хуркач

Хуркач се контузи и приключи с Уимбълдън

Номер 7 в световната ранглиста по тенис Хуберт Хуркач (Полша) получи контузия в тайбрека на четвъртия сет срещу французина Артюр Фис и отпадна във втория кръг на Откритото първенство на Великобритания. Хуркач изоставаше с 6:7(2), 4:6, 6:2, 6:6, а при 7:7 точки плонжира за воле на мрежата и спечели разиграването и стигна до сетбол, но при..

публикувано на 04.07.24 в 19:12
Максим Манолов (отпред, вдясно)

Максим Манолов с бронз на eвропейското първенство по плуване за юноши

Максим Манолов (Черно море, Варна) спечели бронзов медал на Европейското първенство по плуване за юноши и девойки във Вилнюс, Литва.   Манолов се качи на почетната стълбичка в дисциплината 50 метра бруст.  Във финала българинът финишира за време 27.89 секунди и отстъпи само на 16-годишния турчин Нусрат Алахверди с 27.60 секунди и Субаир Билтаев от..

публикувано на 04.07.24 в 06:26