Кастер Семеня иска да ръководи световната атлетика

Двукратната олимпийска шампионка на 800 метра Кастер Семеня възнамерява да издигне кандидатурата си за президент на Международната федерация по лека атлетика (World Athletics). Това каза южноафриканката пред германския телевизионен канал ARD, цитиран от БТА.

От 2015 година президент на Световната атлетика е британецът Себастиан Коу. Мандатът му изтича през 2027-а.

"Да, определено. Работя върху кандидатурата си за президент", е заявила Семеня.

33-годишната ажноафриканка има повишени нива на тестостерон от раждането си. Тя е спечелила три златни медала в бягането на 800 метра и един бронз на 1500 от Световни първенства.

Рафиня отбеляза хеттрик за Барселона

Барселона разгроми Байерн (Мюнхен) с хеттрик на Рафиня

Нападателят Рафиня отбеляза хеттрик, а испанският футболен клуб Барселона влезе в топ 10 на Шампионската лига след изразителна победа с 4:1 като домакин срещу германския Байерн Мюнхен. Каталунците са именно десети в класирането, след като загубиха първия си мач срещу Монако с 1:2, но след това разгромиха с 5:0 швейцарския Йънг Бойс.  Барса е..

публикувано на 24.10.24 в 00:20
Новак Джокович

Джокович се извини на феновете, че няма да играе в Париж

Сръбският тенисист Новак Джокович потвърди чрез своя профил в Инстаграм, че се оттегля от турнира от сериите "Мастърс" в Париж.  "За съжаление, няма да играя в Париж тази година. Извинявам се на тези, които се надяваха да ме видят там. Имам много спомени, свързани с този турнир със седемте ми титли и се надявам да се върна следващата..

публикувано на 23.10.24 в 22:11
Аамод Килде ще пропусне целия сезон в алпийските ски

Норвежката звезда Александър Аамод Килде ще пропусне сезона в световната купа по ски-алпийски дисциплини и световното първенство в началото на следващата година в Заалбах, съобщава агенция ДПА. Той претърпя операция в рамото след тежко падане във Венген, Швейцария, през месец януари и е получил инфекция през юли, което е довело до допълнителни..

публикувано на 23.10.24 в 22:08
Стефани Стоева

Българки преодоляха квалификации на бадминтон в Нидерландия

Стефани Стоева и Михаела Чепишева записаха по две победи и преодоляха квалификациите на единично жени на турнира по бадминтон в Хертогенбош (Нидерландия). Стоева спечели срещу Жули Франконвил (Швейцария) със 17:21, 21:14, 21:12 за 45 минути, след което елиминира и четвърта поставена в пресявките Софи Карман (Дания) с 21:14, 21:17 за 32..

публикувано на 23.10.24 в 22:02
Балкан загуби от Кутаиси със 78:86 т.

Балкан не издържа в края срещу Кутаиси

Отборът на Балкан отстъпи пред грузинския Кутаиси 2010 със 78:86 (19:11, 17:17, 25:29, 17:29) като домакин в „Арена Ботевград“ в среща от третия кръг в група J на турнира по баскетбол за Купата на ФИБА Европа. Загубата бе трета поредна за ботевградчани, а Кутаиси постигна първи успех за актив 1-2. Баскетболистите на Балкан започнаха стабилно..

публикувано на 23.10.24 в 21:26
Берое се наложи над тима на Орлови с 91:76

Берое и Монтана печелят в Адриатическата лига

Българският шампион Берое се наложи над тима на Орлови с 91:76 (20:21, 23:20, 22:15, 26:20) като гост в босненския град Баня Лука в четвъртия си мач от Адриатическата лига по баскетбол за жени за сезон 2024/2025. Отборът от Стара Загора постигна четвърта поредна победа в турнира и продължава без поражение, оглавявайки временното класиране...

публикувано на 23.10.24 в 20:51
Нефтохимик спечели с 3:1 срещу Черно море

Черно море взе гейм на Нефтохимик

Посрещачът Аксел Трухчев отбеляза 27 точки и Нефтохимик (Бургас) спечели с 3:1 (25:19, 26:24, 28:30, 25:18) срещу Черно море (Варна) в мач от първия кръг на шампионата по волейбол за мъже.  Французинът с български корени Трухчев записа 22 точки в атака, два аса и три блокади за победата на Нефтохимик. 17 точки добави Розалин Пенчев, а..

публикувано на 23.10.24 в 20:33