Какви са възможностите за активна почивка, за преходи и преживявания в Пампорово и околностите? С какво този летен сезон е по-различен от предходния? Какво предприема курорта, за да бъде посещаван целогодишно, оживлението в него да не спира? Но не само това, като негови гости да можем да се възползваме от природните дадености, за да се възстановим от забързаното ежедневие, да укрепим и подсилим имунната си система?
Община Чепеларе и Пампорово АД развиват нова концепция, която е с поглед напред в следващите 10 години. Пампорово иска да възвърне старата си слава като климатолечебен курорт, подходящ за възстановяване и укрепване на имунната система като започва да предлага интересни програми, свързани с движение, горско къпане и бягство сред красотата и свежестта на природата.
"Този сезон разработихме и стартирахме с предлагане на здравни програми за белодробна профилактика, антистрес и детокс, възстановяване след травми, както и програма за борба със затлъстяването, диабета и други метаболитни заболявания. Здравните програми се предлагат целогодишно, разказа в "Пътуай с "Хоризонт" Мариан Беляков от Пампорово АД.
Пампорово очаква в следващите 2 -3 години да има летни чартърни програми.
"Пампорово стартира и проект за термален парк само на около 15 км от курорта – между Пампорово и Девин. Зоната ще бъде захранвана с минерална вода от дебита на Беденски минерални бани. Паркът ще работи целогодишно и дневно се очаква да посреща стотици гости. Очаква се да бъде готов две години след като започне на строителството, допълни още Беляков.
Самото строителство се очаква да започне тази есен – първа копка – вероятно октомври. Проектът ще бъде в синхрон с концепцията за климатолечение в Пампорово. Интересът към проекта е огромен и от България и от чужбина.
"На този етап няма пълно остойностяване на инвестицията, но със сигурност говорим за милиони. Между 50 и 60 нови работни места ще бъдат отворени, а паркът ще обслужва туристи и посетители от целия регион – Пампорово, Чепеларе, Девин, Широка Лъка Като се очаква целият този район да се развие допълнително в следствие след изграждането на този комплекс, каза още за БНР Мариан Беляков от Пампорово АД.
Още по темата в зуваквия файл.
Могат ли белите мечки да бъдат предпазени от изчезване вследствие на климатичните промени? Международен екип от учени от организации в Норвегия, Канада и Съединените щати опитва да потърси отговора на този въпрос, като за първи път в света изследва най-уязвимия период за полярните животни – раждането и първите месеци от развитието на..
Затворите в Плевен и Белене стават първите два пилотни "зелени затвора" в България. Те са избрани заради местонахождението си в природни местности - парковете "Кайлъка" и "Персина". Проектът бе представен на среща, организирана от Главна дирекция "Изпълнение на наказанията" в сътрудничество с Норвежката корекционна служба. "Зеленият..
Настоящият стопанин на хижа "Бонсови поляни" Иван Попов и членовете на Туристическо дружество "Манастирска кория" предлагат проект за развитие на Люлин планина . Той е на стойност 1 милион лева, като хижарят е разписал личната си инвестиция за инфраструктура на планината и хижата до петата година от предвидени 10. Попов смята, че след петата..
Пролетта е време за залесяване. Почти всяко дърво в Израел не е саморасло, а е посадено грижливо. Тази година в няколко почивни дни подред край изпепеления кибуц Реим пристигат автобуси с посетители, които веднага пристъпват към засаждане на дървета. Няма весели възгласи или почерпки на открито. Това е мястото на един музикален..
Пловдивският зоопарк е на път да излезе от периода на разрухата и да се превърне в място за забавления, но и за образование. Децата ще научават повече за животните и растенията и под формата на игра, а модерните технологии също ще бъдат включени , за да бъде преживяването пълноценно и обогатяващо, казва новият директор на зоологическата..
Ледниците са от ключово значение за поддържане на живота на планетата. По тази причина тяхното опазване в условията на глобално затопляне е темата тази година на Световния ден на водата , който отбеляваме на 22-ри март. Около 70 процента от прясната вода на Земята съществува под формата на сняг или лед, сочат данни на Международната метеорологична..
Зад тежките пътни инциденти, които правителството ще се опитва да ограничи, стоят човешки съдби . Учителката по информатика в математическата..
"България няма деца за убиване" и "Стига смърт на пътя". Това високо и ясно ще заявят всички, които ще участват в протестите, провокирани от смъртта..
Исканията ни са мирни, справедливи и честни - човешки искания - право на живот и да не се налага да излизаме, за да го искаме. Това заяви пред..