На 2 декември след дълго отсъствие, на поста си се завърна кметът на столичния район "Слатина" Георги Илиев.
През месец юни след рязко влошаване на състоянието му, районният кмет бе приет в спешното отделение на Военно-медицинската академия. След прегледите и необходимите изследвания, бе установено наличието на 4 доброкачествени тумора в мозъка му.
Почти два месеца след поставянето на диагнозата последва тежка операция за отстраняване на образуванията и период на възстановяване в рамките на 24 седмици или по-конкретно 170 дни.
Чудото е дело на неврохирурга професор Венелин Герганов, който е направил седем часовата сложна операция. Илиев, който е баща на 4-тири деца, вече се чувства добре и възстановен.
Няколко часа преди операцията се е снимал с децата си за спомен, разказва кметът на "Слатина".
"Пък си казваш в този момент "това може би ти е последната снимка с тях. И сега като я виждам тази снимка и си казвам "всъщност това е просто поредната стъпка напред" и благодариш на всички, които са направили нещо или само са помислили добре, за да продължиш напред. Това е, отново имам тази възможност. Това е всъщност нещото, което ценя най-много в разрешаването на този проблем."
Георги Илиев има добро и горещо сърце. Той спечели сърцата и обичта на всичките си приятели и последователи във Фейсбук, където всеки ден даваше информация за неговото състояние и възстановяване. Той, без да подозира, е вдъхновение на много хора.
За първи път името му излиза на преден план по време на протестите срещу кабинета "Орешарски". Той беше част от "Протестна мрежа" и този, който безвъзмездно осигуряваше по чаша горещо кафе на протестиращите.
Трудните пътища са предизвикателства за Георги Илиев, но винаги го отвеждат към успеха.
"Всеки път всъщност е по-ценен, когато е по-труден. И успехът, според мен лично, не бива да бъде постиган лесно, защото тогава не го ценим".
Убеден е, че чисти хора трябва да се занимават с политика, за да не остане завинаги мръсна. Вярва, че има сред политиците и чисти хора, влезли в политиката с чисти помисли.
Баща му е бил журналист, директор на издателството на БЗНС. Издател е на "Фашизмът" на Желю Желев и "Земя на прицел" на Свобода Бъчварова.
Георги Илиев внимава какво обещава, защото има неща, които не може да свърши, тъй като не зависят от него. Обещанията към децата и семейството обаче се стреми да изпълнява. Особено пътешествията. Учи децата си да обичат хората и да бъдат честни.
"Честността решава много проблеми. Аз им го обяснявам по много лесен начин. Казвам: "вижте, ако лъжете, ще ви се налага да помните кой и за какво сте излъгали. Ако казвате винаги истината, независимо колко е сложно и колко смятате, че в момента ще ви е трудно и ще го заболи другия от истината, няма да ви се налага да правите това усилие да помните кого и за какво сте излъгали.
Просто казвайте винаги истината. В крайна сметка тя ще ви направи свободни."
Цялото интервю с Георги Илиев чуйте в звуковия файл.
Цялата история чуйте в звуковия файл.
Гост в рубриката "Горещи сърца" е Петя Грудева. Тя е психолог и помага на децата с увреждания да се справят по-добре в живота. Живее в Пловдив, обича да пътува и да опознава света и другите култури. Убедена е, че човек се учи докато е жив. "На психолог се ходи, когато действително имаш трудности да преработиш определено събитие, а не..
Историята на "Изотопия" в памет на Красимир Куртев от "Акага" чуйте в звуковия файл. Снимки в публикацията: Facebook-страницата на "Акага"
През 2021 г. за първи път фондация "Лъчезар Цоцорков" провежда кампанията "Окрили доброто", която отличава скрити герои от цялата страна. За четирите години досега отличените скрити герои са над 230. "Проф. Лъчезар Цоцорков – патрон на фондацията, е един от най-големите български дарители и меценат на културата . С капанията "Окрили..
Насоки и идеи, стъпки и упражнения, които да ни помогнат по пътя за реализацията на нашите мечти, даде в интервю за предаването "Нощен Хоризонт" Анастасия Карнаух - журналист, предприемач и собственик на онлайн бизнеси, както и създател на групата "50 цели за 2025" , в която близки и далечни на нея хора се учат да "целеполагат", т.е. да..
"Нова година - нов късмет!", но в днешно време май е по-коректно да се каже "Нова година - нов цвят от Пантон!", тъй като избраният от тях нюанс Мока Мус буквално ще виждаме в близките над 300 дни навсякъде около нас, включително по дрехите, по аксесоари и дори по домовете ни. Как и нашият дом бюджетно да е в крак с актуалните цветови..
Самото му име загатва интересна фамилна история и автобиография - Аугусто Ечевери Чуковски има колумбийска, френска, българска и беларуска кръв, но се чувства изключително свързан с културата на Полша, защото детството му преминава там. Преподава полски език в Софийския университет, а освен това е и музикант. Как празнуват в Полша и Колумбия,..
Проблемите в детското здравеопазване и липсата на лекари не са от вчера, те са от доста години. Недостиг има в общинските и държавните болници,..
Още след изборите от ГЕРБ-СДС заявихме, че основен приоритет е стабилността на страната. Очертахме потенциалните партньори и реализирахме правителство..
Грипният вирус е характерен за месеците януари и февруари и нашата имунна система трябва да бъде подготвена да се справи по-лесно с това заболяване...