Депутатите отхвърлиха предложението за промяна в работното си време. От ИТН бяха предложили в Правилника за организацията и дейността на НС да бъде записано, че пленарните заседания ще се провеждат следобед от 13.00 до 18.00 часа.
Депутатът Тошко Йорданов каза:
"Нашето Народно събрание не работи ефективно по графика, по който има. Много по-разумно е преди обед да са комисиите. Така нито една комисия няма да си загуби заседанието".
Отхвърлено беше предложението на "Възраждане" химнът на ЕС да не звучи при откриване на пленарни заседания.
"В нашия парламент трябва да се слуша само и единствено българския химн, трябва да се издига само и единствено българското знаме. ЕС е нещо като нищо. ЕС е наддържавна организация. Браншова организация да кажем", заяви Костадинов, който направи предложението.
В отговор от "Възраждане" предложиха на съответните годишнини в зала да се изпълняват и революционните химни "О, добруджански край" и "Изгрей зора на свободата", а Костадин Костадинов и Иван Иванов от "БСП - Обединена левица" влязоха в спор:
"Какъв точно е проблемът два дена в годината, точно два дни, да се отбележи с тържествено изслушване на химни - един път в годината химна на Революционното движение в Добруджа, довел до освобождението на Добруджа от румънско робство, и химна на Македонските революционери, които са дали живота си за освобождението на Македония. Какъв е проблемът?", попита Костадинов
Иван Иванов отвърна:
"Бих подкрепил господин Костадинов веднага, ако добавим и "Господи, Помилуй" след химна на Добруджа, защото на този парламент вече трябва да му пеем "Господи, Помилуй".
Депутатите приеха заседанията им да са закрити не само когато важни държавни интереси налагат това и когато се обсъждат документи с класифицирана информация, но когато са налице основателни причини, свързани със защита на информация от личния живот и опазване на търговска, изобретателска или данъчна тайна.
Отхвърлено беше предложението, когато допуснати в зала длъжностни лица, различни от министри, откажат да отговарят на въпроси, да бъдат извеждани от зала.
Не беше прието да се забрани вземането на дума, включително чрез технически средства, извън парламентарната трибуна.
Работата по приемане на Правилника за организацията и дейността на 51-вото НС продължава.
Министерският съвет одобри 900 хиляди лева допълнителни разходи по бюджета на Министерството на земеделието и храните. Те ще се използват за извършване на авариен ремонт на сифонните преливници на язовир "Панчарево". Целта е да се гарантира сигурността на язовирната стена и прилежащите съоръжения, както и безопасната им експлоатация...
Софийският градски съд даде ход по същество на делото срещу бившия следовател Петьо Петров, известен като Петьо Еврото. Започнаха разпити на свидетели. Делото бе отлагано три пъти досега. И днес Петров не е заседанието, той се издирва с Европейска заповед за арест. Какво казаха пред НС представителите на службите и МВР за издирването на Петьо..
Квесторите хванали зрелостник с блутут, микрослушалка, преди началото на матурата тази сутрин - случаят е от кюстендилската гимназия по икономика, казаха за БНР от Регионалния инспекторат по образованието. Ученикът е декласиран, а и сам е напуснал залата. 839 дванадесетокласници от региона бяха подали заявление да се явят на зрелостния изпит,..
Активите на частните пенсионни фондове надхвърлиха 27 милиарда лева, сочат данните на Комисията по финансов надзор (КФН) за първото тримесечие на годината. Осигурените в различните видове фондове за допълнително пенсионно осигуряване са малко над 5 милиона души. Най-бързо нарастват нетните активи на най-масовите универсални пенсионни фондове, които..
Процесите в Близкия изток са геополитически казус, по-сложен от украинския . Това каза пред БНР международният анализатор Станислав Бачев в коментар на случващото се в Газа: " Процесите в Близкия изток са може би най-сложният геополитически казус с на-много пластове, най-голямо преплитане на интереси и на зависимости. Този казус е..
Огърлица "Златен век" за изключителен принос в развитието и утвърждаването на българската култура и национална идентичност получиха актьорът Йосиф Сърчаджиев, певецът Орлин Горанов, архитект Лозан Лозанов, композиторът Стефан Илиев, кинорежисьорът Иван Павлов, проф. Надежда Сейкова, Михаил Заимов, Стефка Карайончева - Сенко. Наградата..
Мечка нападна пчелин край шуменското село Тушовица. От десетилетия в региона не са забелязвани мечки. Близо един час траела срещата между пчелар и мечка и приключила само с два потрошени кошера. За емоциите и адреналина разказа пред Радио Шумен Исмаил Курдов - горски и син на пчеларя: "Близо 7 метра е била дистанцията един от друг...
На децата отдавна не им е интересно в училище. Това заяви пред БНР Александър Чакмаков, директор на Първа английска гимназия в София...
Репортаж на Латинка Светозарова в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.
" Видях транспортни работници, които бяха използвани от политиците. Бяха използвани от т.нар. икономическо мнозинство в Столична община, в което за мой..