Зимната обстановка в Ловешка област продължава да е усложнена, десетки населени места са без ток, а в този час отново заседава кризисният щаб в Троян, където ситуацията е най-тежка.
Едно от най-засегнатите села е Черни Осъм. Кметът Марин Сираков каза за БНР, че заради липсата на ток, има опасност да спре и водоподаването.
Кметът на Черни Осъм поясни, че новата снежна покривка в селото е над 50 см и продължава да вали сняг, "който причинява неудобство по отношение на транспорт, по отношение на комуникации, но най-голямо неудобство причини като повреди електропроводите и на практика остави хиляди хора без ток в празничната вечер и вместо Коледата да бъде топла, тя беше студена за много от местните жители, а също така и за туристите и посетителите на Троянска община".
Сираков допълни, че в част от Черни Осъм няма ток от вчера сутринта, а в цялото село - от снощи:
"Повече от 18 часа вече няма ток. От електроразпределителното дружество не отговарят нищо на пряката телефонна линия, от която черпя единствено информация, и постоянно сменят часа за отстраняване на аварията. Вероятно тази нощ също ще бъде "на тъмно". Има паднали дървета, естествено, при такъв голям и мокър сняг няма как да няма паднали дървета. Жиците са обледенени и са натрупани със сняг. Има проводници, които висят над земята".
Марин Сираков каза още, че заради липсата на ток се очаква да бъде спряно и водоподаването към селото, тъй като то се осигурява чрез помпи. Кметът на Черни Осъм допълни, че има и откъснати махали, но няма бедстващи хора.
Административният съд в Атина взе безпрецедентно решение - обезщети с 50 хиляди евро гръцки гражданин, който след поставяне на ваксината "Астра Зенека" срещу Covid-19, е получил рядко неврологично заболяване.Според медицинската комисия 40-годишният грък след ваксината страда от синдрома на Гилен-Баре . В резултат на ваксинирането е..
Денят на труда е повод да обърнем внимание на трудностите на работното място. Все повече хора изпитват хронична умора, загуба на мотивация, чувство на изтощение - симптоми на така наречения бърнаут или прегряване . Работещи в различни страни отбелязват Международния ден на труда В интервю за БНР Ина Антонова , психолог, обясни как да го..
За първи път водещият фестивал на Турция за авиация, космос и технологии TEKNOFEST се провежда в признатата само от Анкара Севернокипърска турска република. Единадесетото му издание се открива днес, а в събота се очаква той да бъде посетен от президента на Турция Реджеп Тайип Ердоган, който ще бъде на официална визита на острова. В..
Във всяко едно време един народ трябва да има готовност да жертва всичко в името на някаква национална кауза! Това каза пред БНР историкът проф. Пламен Митев и добави, че в последните години големите цели ни липсват , а трябва да намерим цели, които да ни обединят. " Априлското въстание е най-мащабната, най-масовата и най-добре организираната..
Трима пътници в такси са загинали при катастрофа край Монтана. Сигналът за инцидента е подаден в 12:15 часа. Автомобилът е бил спрял, когато е блъснат от идващ тежкотоварен камион от Враца към Монтана. Шофьорът на таксито е в тежко състояние в болница. Пробата на шофьора на камиона за алкохол и наркотици е отрицателна.
На Първи май хиляди работещи преминаха по улиците на Токио, за да отбележат Международния ден на труда. Празникът бележи борбата и постиженията на работниците и работническите движения по света. Няколко хиляди се събраха в столицата на Тайван - Тайпе, с искане за по-добри условия на труд, увеличение на заплатите, по-кратък работен ден и..
Пет дни след проливните дъждове доброволци продължават да помагат в разчистването на наводнените къщи в селата Лехчево и Кобиляк. В събота привечер пороен дъжд от 108 литра на квадратен метър причини значителни щети. "Благодарение на доброволците от Столична община, от Белово, от община Бойчиновци също доброволците се включиха, помагат..
"С навлизането на дигиталното евро еврозоната иска да обхване още по- голяма територия, защото, както казва Кристин Лагард, "нашата икономика..
Българският електроенергиен баланс все повече прилича на испанския. В последно време се инвестира основно в слънчеви мощности. Вятърни нови..
Има риск, ако с културното наследство не се занимават експерти. Това обясни пред БНР арх. Чавдар Тенев, председател на регионалната колегия на Камарата..