"С радиото заспивам", по този начин Георги Костодинов - писател от Чипровци, определя връзката си с Българското национално радио.
"От малък слушам радио, дори и сега - на 60 години съм", настоява поетът, който споделя, че е от по-старото поколение и залага на традицията и на доказаното.
Близостта му с музиката датира от младежките му години. Свирил е на барабани в местна банда, но страстта му към писането е още от ученическите години.
Първата му работа е готвач, като на тази професия отделя 30 години, а последната му книга - "Торлашка кухня", съдържа рецепти от Чипровския край в стихотворна форма, а и на диалект.
По повод годишнината на обществената медия писателят, който има издадени над 30 книги, написа стихотворение и отправи поздрав към работещите в Радиото.
"Не е една, не са и две - БНР на 90!
Като миг и отлетя, Радиото остаря.
Музика, световен спорт, новини различен сорт,
журналисти, репортери разплитат всякакви афери.
Радиото съобщава, всички ни осведомява – какво става тук, у нас и по света на всеки час.
Честито да е БНР с тези днес 90!
Да му пожелая едно - нека да направи 100 и още толкова след тях с песни, новини и смях.
Ех, годините летят, новините се менят!
БНР на своя пост у дома е чакан гост.
Всеки търси и намира нещо ново в ефира.
И в Чипровци ще сме добре с БНР на 90! "
"Искрено, от сърце съм го написал. Нека да е поздрав за всички радиолюбители, служители и да си пожелаем и на 100 години пак да се срещнем и пак да ми вземете интервю", споделя Георги Костодинов.
Чуйте повече в звуковия файл.
"Най-впечатляващо беше в Боливия, на соленото езеро Салар де Уюни, където при дъждовния сезон се образува тънък слой вода и чувството е неописуемо – звездите слизат на земята, буквално. Все едно си в открития космос . Там се виждат неща, които не можем да видим от северното полукълбо, от България, и успях да запаметя с камерата си много красоти...
Тази седмица във фоайето на Регионалната библиотека "Любен Каравелов" в Русе бе представен луксозен като изработка и изключително ценен като съдържание албум. Под заглавието "Русе в миналото. Градът във времето между двете световни войни 1920 - 1940 г." притежателите на фото албума имат редкия шанс да видят част от колекциите на съставителите Йовчо..
През тази седмица Монтана бе домакин на Международно полево учение за справяне при наводнение. Към 300 пожарникари, спасители и доброволци от 7 държави показаха възможностите си за реакция при природното бедствие. Това бе второто подобно учение с международен характер. Посланикът на Федерална Република Германия посети учението. Монтана бе..
Историята на 46-и пехотен добрички полк разказва изложба, подредена в Регионалния исторически музей в Добрич. Акцентът на експозицията е върху участието на безстрашните над 2 000 войници в заключителните битки преди края на Втората световна война. Изложбата е съвместна с Регионалния клуб „46-и Пехотен Добрички полк“. „Пътят към победата“ е..
В Плевен с тържествен концерт отбелязаха 35 години от създаването на Държавната финансово - стопанска гимназия „Интелект“. На тази годишнина е посветен и филм, създаден от две момичета в 11 клас - възпитанички на училището. За идеята, мотивите и за гимназия „Интелект“, Латинка Светозарова разговаря с Радинела Павлова и Габриела..
За първи път в историята на националния фестивал на българското кино „Васил Гендов“, Столична община учреди и връчи специална награда за филм със социална значимост. Отличието бе част от церемонията на Съюза на българските филмови дейци – най-престижното признание за родното кино. Наградата беше присъдена на документалния филм „Училище за надежда“ –..
"Вижте кой предложи създаването на държавни магазини?! Тази политическа структура, която господин Пеевски представлява и управлява, перфектно се..
Когато лекуваш един пациент, това е цяла вселена , каза в интервю за БНР проф. Асена Сербезова, бивш министър на здравеопазването, бивш изпълнителен..
Работещите в градския транспорт на София издържаха на голям обществен натиск и постигнаха исканията си . Тази позиция изрази пред БНР Калина..