В Италия излезе книгата "Да живеем добре" (Vivere bene), на видния учен Силвио Гаратини, фармаколог, основател и президент на Института за фармакологични изследвания "Марио Негри" в Милано.
Книгата пояснява ролята на физическата активност и значението на нейното практикуване за физическото и психическо благополучие на хората и за положителното въздействие върху здравеопазването.
За поддържане на добро здраве са нужни между 150 и 300 минути седмично, както е и указанието на Световната здравна организация.
Данните за физическата активност на населението в страните–членки на ЕС показват какъв е рискът от развитие на хронични незаразни заболявания и въздействието от това върху разходите за здравеопазването. Изчислено е, че те намаляват с 0,6% при 150 минути физическа активност на седмица, и с над 1 процент, ако всички спазват препоръките за 300 минути.
В предаването Timeline на РАИ, 96-годишния професор Силвио Гаратини даде своя личен пример за добро здраве и дълголетие:
“Ходя пеша по 5 километра средно на ден, с бърз, интензивен ход, за да има ефект. Качването по стълбите е също полезно упражнение“.
В интервю за Corriere della sera, Гаратини споделя, че стои далеч от лекарствата и съветва:
"Лекарите не трябва да предписват само лекарства, но и добри навици".
Книгата "Да живеем добре" (Vivere bene) на професор Силвио Гаратини, бе представена от редица специализирани издания.
Автобус и два леки автомобила са катастрофирали на автомагистрала "Струма". Инцидентът е станал преди първи тунел в посока София.. Пострадал е водачът на един от леките автомобили. Той е почувствал болка в главата и е откаран в пернишката болница със съмнение за комоцио. Сред пътуващите в автобуса няма пострадали. Те са транспортирани с друг..
Председателят на Народното събрание Наталия Киселова заяви, че проблемът с катастрофите и пътната безопасност няма да бъде решен само със законодателни промени. В Ловеч, където е на посещение, Киселова посочи приетите тази седмица на първо четене промени в Закона за движение по пътищата и очакваните до края на май нови предложения за промени в..
Група от гражданска инициатива "Няма да мълчим" и "Мръсни лапи" направиха нов протест срещу насилието над животни пред сградата на Областната дирекция на полицията. В Кюстендил искат зоополиция и наказания за насилниците над животни Пред полицията, защото тя, както и прокуратурата, неглижира проблема и не реагира резултатно на..
Нова демонстрация в памет на загиналата при катастрофа 12-годишна Сияна е организирана в София - пред катедралния храм "Свети Александър Невски". Десетки хора се събраха по обед пред храм-паметника "Свети Александър Невски". Има специално построена сцена и отстрани на единия от входовете на храма откъм улица "Московска". От тонколоните прозвуча..
Православният свят чества днес Цветница. Църквата почита тържественото влизане на Христос и неговите ученици в Йерусалим. По данни на статистическия институт близо 340 хиляди българи празнуват днес, кръстени на цветя, дървета и храсти. Цветница е, над 300 000 българи празнуват имен ден В катедралния храм "Свети Александър Невски" в..
Не би трябвало да имаме претенции как формално ще се нарича предметът – "Аз и обществото" или "Обществото и аз", но е важно децата, които влязат в този час, да излязат след образованието си с разбирането, какво означава да си гражданин, съпричастен, да работиш в колектив, както се казва "страх Божий", с респект към закона, коментира в..
Първият изтребител Ф-16 Блок 70 за българската армия беше посрещнат с тържествена церемония в Трета авиобаза край пловдивското село Граф Игнатиево. Представянето на новия изтребител за българските военновъздушни сили стана на церемония, в която участваха премиерът Росен Желязков, министърът на отбраната, цялото военно ръководство, както и..
България след Освобождението е проявявала няколко пъти форми на субектност – Съединението, двете балкански войни. Всичко това завършва с две..
Исканията ни са мирни, справедливи и честни - човешки искания - право на живот и да не се налага да излизаме, за да го искаме. Това заяви пред..
Преди около 100 години, в навечерието на Втората световна война, започва емиграция на учени - евреи, от Германия в посока САЩ, най-известният подобен..