По повод 70-тата годишнина от преселението на таврийските българи в Добруджа, историческият музей в Добрич и Международният колеж по туризъм започват реализация на проект от инициативи в памет на трагичната годишнина. Това обяви директорът на музея Костадин Костадинов:
Всички тези съветски граждани, защото те са били такива, са третирани като изменници на отечеството, защотоса напуснали Съветския съюз и Сталин ултимативно изисква от правителството на Отечествения фронт да ги предаде. Никаква пощада няма за тях! От тях оцеляват в Съветския съюз единични бройки. От тези, които са дошли тук, по-малко от 5 човека остават в страната и по-малко от 5 човека оцеляват въобще. Ето тази драма искаме ние да припомним, защото сме ги забравили. В тази връзка нашият музей има един проект, който в момента финализирахме с Международния колеж по туризъм, който е посветен точно на съдбата на таврийските българи. Предвидили сме една конференция да организираме, както и издаването на книга. Мислим да направим сайт, мислим да направим филм - т.е. да използваме всички модерни средства на съвременната техника и това, което ни дава сегашното ѝ развитие, за да направим максимално популярна тази история.
"Началото на 17 век в Холандия започват първите търгове на изкуство, продажбите там не са случайни, твърде често хората, които купуват имат връзка...
Първи частен музей на изкуството и порцелана отвори врати в дома на художници във великотърновското Ново село. Всъщност това е колекцията на Даниела и..
На днешния 16 януари, в ефира на "Нашият ден" отдаваме почит на една от най-ярките фигури в българската литература – Алек Попов. Роден на тази дата през..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg