ВиК дружеството в Добрич съобщи, че водата в гр. Добрич е годна за пиене след предприетите мерки за подобряване качеството на водата. Извършва се ежедневен лабораторен контрол. Взетите проби от 23-ти, 24-ти, 25-и и 26-и юни са без отклонения по физико-химични и микробиологични показатели, посочват от дружеството.
В града има нужда от тежка техника за разчистване, доброволци и дезинфектанти, както и препарати за почистване. Сборният пункт на доброволците е в двора на Хуманитарната гимназия в Добрич.
Въпреки че водата вече е годна за пиене, на четири улици в града има аварии. Над 300 са подадените молби за отпускане на еднократна помощ от 325 лв. 26 души на социално подпомагане са включени в ликвидиране на последствията от пороя. Те ще работят по четири часа на ден в продължение на три месеца и ще получават 50 на 100 от минималната работна заплата. 5 души са отказали каквато и да е работа и техните помощи са прекратени за половин година.
В Добрич все още има нужда от техника и доброволци за разчистването от калта и тинята след наводненията. Водата в града е негодна за пиене. Живеещите около дерето твърдят, че то не се почиства и продължават да питат кой е виновен: За 50 години само..
Най-старият музей в югозападна България - Археологическият музей в Сандански, е домакин на предаването "Семейно радио" в края на април.Изнесеното студио е..
Село Горна Митрополия се намира в община Долна Митрополия, област Плевен. Името на селището идва от думите Митра (бог Митра) и полис (град) – и значението..
Предстои седмото издание на Фестивала на българската книга в средата на юни в Брюксел. Той се организира от Българската културна асоциация в Белгия,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg