Днес е 1 април и цяла сутрин из главата ми се върти една идея, която не ми дава мира вече повече от двайсет и пет години. Тя е, меко казано, гениална - има гарантиран екологичен, икономически и социален ефект. Сега ще ви изясня какво точно имам наум, но позволете преди това да направя кратък преглед на световните постижения в тази област.
Какво прави с боклука си японецът? Японецът взема своите вторични суровини, дори купува вносни и ги преработва в хонди, мазди и електроники на най-световно равнище.
А германецът? Германецът взема боклука, извлича от него каквото може да се извлече, а от останалото произвежда пара за отопление и топла вода за къпане. От извлеченото пък изкъпаният германец прави икономическо чудо и марка две щръклета му слага, както казваше навремето Йордан Радичков. Демек - не се срамува от направеното германецът, подписва се под него.
Ами американецът? Нека не си правим илюзии - намират се боклуци навсякъде, има ги и при американеца. Но той или ще ги продаде на сметка някому, или ще му ги предложи във вид на хуманитарна помощ, та хем да не отива зян хубавият боклук, хем да се вдигне имиджът на американеца.
"Прогледай, твоята вяра те спаси", казва Господ Иисус Христос на един нещастен слепец в евангелското четиво, посветено на йерихонския слепец. Когато Христос призовава Йерихонския слепец при Себе си, Той го пита: "какво искаш да ти сторя?"... И той отвърнал: "дай ми да прогледам!" Той съзнава своята телесна слепота, а ние в по-голямата си част не..
В кюстендилското село Слокощица се намира семейната занаятчийска работилница на Искра и Антон Стоилови. Преди години семейството решава да заживее на село. Съпругът Антон до тогава е работил в дърводелски фирми, бил и крояч на обувки, а Искра – в цехове за производство на кожени изделия. След това решили да не работят за други, а да се опитат..
Тази година на 30 април беше обнародван един нов Регламент 1183 на ЕП и на Съвета, който влезе в сила и с него се измени регламентът относно електронната идентификация и удостоверителните услуги при електронни трансакции на вътрешния пазар . Именно с този нов регламент беше въведена правната рамка на т.нар. "европейски дигитален портфейл за цифрова..
Днешният гост в рубриката „Мигранти с таланти“ е Анна Кузнецова от Москва, Русия, която успешно развива иновативен сладкарски бизнес в София. За първи път Анна посещава България на 5-годишна възраст, след като е диагностицирана с астма. Майка ѝ научава за благоприятния климат в Сандански и решават да прекарват по няколко месеца годишно там. Именно..
Рубриката "Съдебната практика на Съда на Европейския съюз" на предаването "Законът и Темида" се излъчва със съдействието на Съда на Европейския съюз . Можете да я слушате веднъж месечно, всеки последен петък на месеца от 10.00 часа по програма "Христо Ботев". Шестата рубрика ще посветим основно на личните данни в правото на Европейския съюз..
Усмихнат, непринуден, дружелюбен, безкрайно земен и джентълмен – такъв видяхме Начо Герерос по време в първата му публична поява у нас. Известният испански..
На сцената на Държавната опера във Варна зрителите ще имат възможността да се насладят на опера-мюзикъла "Калас и Онасис". Вдъхновен е от..
Визуалният артист Тодор Рабаджийски излага свои творби под името "Сурови перспективи" (Raw Perspectives). Изложбата е от 3 части – керамика, инсталация и..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg