Министърът на туризма Николина Ангелкова коментира, че прекратяването на договора ще доведе до загуба на работни места за жителите в района на Банско и Разлог, а според министъра на младежта и спорта Красен Кралев ще има неблагоприятни последици за развитието на зимните спортове.
Аз се надявам да бъде постигнат компромис и решение за това да бъде изменен договорът за концесия, така че да бъдат максимално гарантирани интересите на държавата, защото това е целта на днешната среща, предвид всички неясноти, които в годините са се получили в този договор, заяви министърът на туризма Николина Ангелкова.
След днешната среща вероятно ще се пристъпи към промяна на договора, а не към прекратяване, за което настояват еколозите.
Днес беше представена и позицията на междуведомствената работна група, която миналата година направи анализ на концесионния договор за ски зоната. Стана ясно, че в договора има несъответствия със сега действащото законодателство, но няма съществени нарушения, които да дадат основания за прекратяване на концесионния договор.
Началникът на Дирекция "Национален строителен контрол" Милка Гечева увери, че от 2003 година досега са извършвани проверки в ски зоната в Банско, включително и по прокурорско нареждане, но не са установени нарушения, както и незаконно строителство.
Опровержение на думите на Гечева направи Тома Белев. Еколозите отдавна твърдят, че в ски зоната на Банско се извършва строителство, което не е в съответствие със закона
Еколозите не приеха и призива на министъра на околната среда Ивелина Василева да се вземе решение за промяна на концесионния договор при по-строг контрол и промяна на концесионната такса.Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Природозащитници, представители на концесионера и политици ще търсят консенсус за управлението на ски зоната в Банско. На срещата в Министерството на околната среда и водите са поканени петима министри и председатели на ресорните парламентарни комисии...
На 14 януари т.г. вътрешният, към тази дата, служебен министър Атанас Илков, се срещна със своя турски колега в Истанбул, за да бъде направен анализ и..
Понятието " biodeutsch" ( биогермански) бе избрано за антидума за 2024 година в Германия. Защо журито определи това понятие за дискриминационно?..
В рубриката "Въпреки мрежата" Георги Марчев , журналист, работил като проверител на факти (факт-чекър), разказва как се проверяват факти и твърдения,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg