Етикетът е онзи код на общуване, който може в определени ситуации да ни отвори врати, да ни помогне да направим впечатление, да поддържаме добри отношенията си с колегите на работното място.
Така наречените „добри обноски“ се появяват за първи път в Италия през XIV век , а през Викторианската епоха в Обединеното кралство те се развиват като изключително сложен набор от правила , които обхващат почти всяка част на човешкото съществуване- от начинът, по който се изписват буквите до множеството различия в общуването между социалните класи и половете.
Каква част от тези норми е останала в нашето общество и да ден днешен? Оказва се, че особено в бизнес средите, код на общуване съществува. Той се различава в отделните страни и всеки млад лидер е длъжен да познава културните особености на своите партньори.
Невeна Дичева е основател и преподавател в Детската академия за добри обноски. Там тя ежедневно запознава деца от различни възрасти как да навлязат в сложната материя на съвременния етикет. Защо? Защото младите бизнесмени и бизнесдами трябва да знаят как да направят първо впечатление, как да подбират темите за разговор, как да се хранят прилично на масата - тези и много други неща се изграждат като навик, а не бива да са рамка и задължение.
Според Невeна усмихнатото, учтиво и възпитано дете получава уважение от околните и това го мотивира. То успешно и с лекота общува със своите връстници, буди доверие, чувства се хармонично, балансирано и спокойно.
В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев отговаря на слушателски въпроси. Ли ана Спирова, Варна: Преди години сключих договор за строителство на жилищна кооперация, съгласно клаузите на който трябваше да получа два апартамента и един мезонет. Условието беше те да ми бъдат предадени напълно завършени до..
Националното издателство за образование и наука "Аз-буки" и Институтът за български език "Проф. Любомир Андрейчин" при БАН ще представят на 24 май новата си съвместна книга "Написаното остава. Пиши правилно! 101 езикови бележки". Събитието ще се проведе от 12:00 ч. в парк "Княжевска градина" в София и е част от тържествата по случай Деня на..
Окончателно е решението на съда – 20 години затвор за Георги Семерджиев, който през лятото на 2022 година прегази с автомобила си две млади жени на столичния булевард "Черни връх". С над 160 км в час, на червено, дрогиран, с фалшива книжка и с фалшиви регистрационни номера – на 5 юли 2022 година, в тъмната част на денонощието, Семерджиев удря..
В навечерието на 24 май – денят на българската просвета и култура, и на славянската писменост – в студиото на радиопредаване гостуваха представители на едно от най-старите и уважавани училища в София – 129 ОУ "Антим I". Поводът е изключително тържествен – 130 години от създаването на училището. Гости бяха директорът Ангел Милков, учителите Павлина..
В специално участие в рубриката "Темата на деня" на предаването "Нашият ден", генералният консул на България в Мюнхен, Стефан Йонков , разказа за инициативите на българското консулство по случай 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, българската азбука, просвета и култура, и славянската книжовност. Силна и сплотена българска общност..
Еделина Кънева – директор на Музикалния театър “Стефан Македонски”, Кръстю Кръстев – арт директор на Драматичен театър “Николай Масалитинов” - Пловдив, и..
На 22 май 2025 г. (четвъртък) от 17:30 ч. Националният етнографски музей – БАН ще открие нова временна експозиция, озаглавена "Звездното небе –..
Преди празничния 24 май в "Нашият ден" разговаряме с Диана Андреева , директор на Обсерваторията за изследване на културата. Повод за срещата е докладът..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg