Ще ми повярвате ли, ако ви кажа, че в пълната с публика зала „България“ повече от 100 деца на 3-4 годинки са изслушали внимателно 8 оперни увертюри и три арии с блеснали от вълнение и радост очички?! Повярвайте ми, възможно е, ако са вплетени в интересен нов сюжет по любима приказка, за което голяма похвала заслужава сценаристът Александър Чобанов. Ако в музикалната интрига ги водят харизматични артисти като Богдана Трифонова, Лео и Георги Султанов, за чийто избор – отново похвала за екипа на „Фортисимо Фамилия“! И ако музиката е прелестна като музиката на Джоакино Росини в много добро изпълнение, което не подценява ни най-малко детската публика, каквото беше изпълнението на Софийската филхармония днес под диригентството на маестро Славил Димитров.
На сцената имаше една добра фея и двама принцове с две блестящи пантофки, които се състезаваха за ръката на Пепеляшка. Сигурна съм, че след конното им състезание, яхнали два стола, всички деца, а и родители, сред публиката вече безпогрешно ще отгатват Увертюрата из операта „Вилхелм Тел“ на Росини. А от срещата с чаровния Лео ще запомнят, че Росини е италианец и много добър готвач, освен гениален композитор.
Аз също искрено се радвах и забавлявах и по време на концерта, гледайки пъстроцветната весела детска публика, и след концерта, разговаряйки с нея. Чуйте в звуковия файл!
Следващият концерт от сезона на Фортисимо Фамилия – „Приказки за саксофона“, ще бъде на 23-ти април /неделя/ от 11.30 ч. в зала „България“.
Тази вечер трупата на балет "Арабеск" ще представи на сцената на Музикалния театър първата си за сезона премиера - три танцови миниатюри, обединени от заглавието "Вива ла класика". Заглавието подсказва посоката, в която се насочва "Арабеск". Три заглавия от големия класически репертоар - "Лебедово езеро" от Чайковски, "Дон Кихот" от Рихард Щраус и..
На 14 януари т.г. вътрешният, към тази дата, служебен министър Атанас Илков, се срещна със своя турски колега в Истанбул, за да бъде направен анализ и..
Понятието " biodeutsch" ( биогермански) бе избрано за антидума за 2024 година в Германия. Защо журито определи това понятие за дискриминационно?..
В рубриката "Въпреки мрежата" Георги Марчев , журналист, работил като проверител на факти (факт-чекър), разказва как се проверяват факти и твърдения,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg