Когато намерите диво животно или птица в бедстващо състояние, е необходимо да подадете сигнал на телефона на съответната регионална инспекция по околната среда и водите. Можете да сигнализирате в горските стопанства или в съответната община. В страната има няколко спасителни центъра за диви животни и инспекциите по околната среда и водите могат да потърсят съдействие за настаняването на намерените бедстващи птици.
Радостина Галитионова, главен експерт в отдел "Биологично разнообразие“ в Министерството на околната среда, допълни:
"След това се отива на проверка на място от страна на колегите, преценява се състоянието на птицата или на животното. След преценка може да бъде потърсено съдействието или на спасителните центрове, които работят с диви животни, или може да бъде оставено на място. Настаняването на животните в спасителните центрове е важно, тъй като те имат добри специалисти".
От звуковия файл можете да чуете целия репортаж на Радостина Билярска.
"Началото на 17 век в Холандия започват първите търгове на изкуство, продажбите там не са случайни, твърде често хората, които купуват имат връзка...
Първи частен музей на изкуството и порцелана отвори врати в дома на художници във великотърновското Ново село. Всъщност това е колекцията на Даниела и..
На днешния 16 януари, в ефира на "Нашият ден" отдаваме почит на една от най-ярките фигури в българската литература – Алек Попов. Роден на тази дата през..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg