Когато намерите диво животно или птица в бедстващо състояние, е необходимо да подадете сигнал на телефона на съответната регионална инспекция по околната среда и водите. Можете да сигнализирате в горските стопанства или в съответната община. В страната има няколко спасителни центъра за диви животни и инспекциите по околната среда и водите могат да потърсят съдействие за настаняването на намерените бедстващи птици.
Радостина Галитионова, главен експерт в отдел "Биологично разнообразие“ в Министерството на околната среда, допълни:
"След това се отива на проверка на място от страна на колегите, преценява се състоянието на птицата или на животното. След преценка може да бъде потърсено съдействието или на спасителните центрове, които работят с диви животни, или може да бъде оставено на място. Настаняването на животните в спасителните центрове е важно, тъй като те имат добри специалисти".
От звуковия файл можете да чуете целия репортаж на Радостина Билярска.
Какво се случва с кмета на Варна и България, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Спас Спасов , кореспондент на "Дневник" във Варна...
Какви грешки бяха направени по време на кампанията за влизането ни в еврозоната, как дезинформацията създаде страхове в обществото , какво ни..
Приемането на България в еврозоната на фона на: арести, годишния доклад на Европейската комисия за върховенството на правото в България, промени в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg