Всички сме чували поне една история за хакер, който е успял да разбие сигурността на могъща корпорация или мултинационална компания. Чували сме обаче и истории за хакери, които използват хакването за подобряване на компютърната сигурност. От телефонни до интернет атаки, независимо дали хакерите се крият под черна или бяла шапка, хакерството е част от компютърния свят в продължение на повече от 50 години. Съществуват много версии за това как се е появило то. Някои смятат, че хакерството е възникнало още през 60-те години в Масачузетския технологичен институт, където група студенти „хаквали“ електрически влакове, релси и стрелки, за да подобрят функциите им, а след това прехвърлили любопитството и уменията си към новите компютърни системи, които били разработвани в института. Други пък твърдят, че понятието се е зародило през 50-те години с дейността на студент, който прекарвал следобедите си, като говорил по телефона или разглобявал радио. Той описвал своята дейност като „хакинг“, което общо взето означавало „безделнича“. Историите са много и различни, но истината е една – хакерството съществува и до днес и има своите разновидности, една от които е т.нар. етично хакерство. Повече за това какво представлява то в рубриката „На „ти“ с компютъра“.
Какво се случва с кмета на Варна и България, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Спас Спасов , кореспондент на "Дневник" във Варна. "Това, което се случва във Варна, е в контекста на всичко, което се случва в тази държава, която като че все повече се движи към установяване на някаква триумвиратна и всъщност еднолична власт и в..
Какви грешки бяха направени по време на кампанията за влизането ни в еврозоната, как дезинформацията създаде страхове в обществото , какво ни казва Докладът на ЕК за върховенството на правото в България , коментира във "Въпреки мрежата" по програма "Христо Ботев" Георги Стоев , икономист, автор на платформата..
В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев отговаря на слушателски въпроси. Симеон Симеонов, София : Пенсионер съм, на 65 години. Мой съсед предизвика умишлено инцидент, като заведе дело срещу мен, твърдейки, че съм го набил. Районният съд отсъди в негова полза, а аз обжалвах пред Окръжен съд. И двете..
Ще бъдат ли защитени интересите на гражданите с приемането на Закона за несъстоятелност на физическите лица? Какви са ? Коментар в юридическото предаване на програма "Христо Ботев" "Законът и Темида" прави консултантът д-р Деян Драгиев – адвокат, член на Софийска адвокатска колегия, с практика в сферата на търговското право, гражданския процес и..
История, памет и един разказ за научените и пропуснати уроци 30 години след едно от най-мрачните събития в новата европейска история – трагедията в Сребреница от юли 1995 година, случила се по време на Босненската война в контекста на разпадането Югославия. В Международния ден за възпоменание на жертвите на геноцида в Сребреница от 1995..
Какво се случва с кмета на Варна и България, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Спас Спасов , кореспондент на "Дневник" във Варна...
Какви грешки бяха направени по време на кампанията за влизането ни в еврозоната, как дезинформацията създаде страхове в обществото , какво ни..
Колко видимо може да бъде невидимото и възможно ли е да имаме очи и сетива за него? На 13 юли от 19.00 часа в Габровския драматичен театър "Рачо..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg