Фалстартът с е-винетките и очевидното закъснение при въвеждането на ключови елементи от ТОЛ-системата доведоха до поредица от оставки в АПИ от началото на 2019 г., а с днешна дата и на самия й директор – Светослав Глосов. Обезглавената структура е критикувана за действията си значително преди предприетите кадрови промени лично от премиера Бойко Борисов, като първите девет дни на новата година по своеобразен начин очертаха символичния край на досегашния начин на управление на пътищата у нас.
Има ли сериозна институционална криза и идва ли краят на АПИ? Какви са алтернативите за изпълнителната власт и нейните структури, заети в областта на пътната безопасност и пътната инфраструктура? Кои са опасните пътища на България и защо е важно предприемането на незабавни мерки за обезопасяването им? Има ли шанс експертни съвети по пътна безопасност да започнат работа в сътрудничество с изпълнителната власт? – отговор на тези и други въпроси в звуковия файл от Богдан Милчев, експерт в Института по пътна безопасност.
Въпросът "Вреден ли е смартфонът?" витае около нас непрекъснато. Всеки от нас е чувал изречението: "Хайде остави го този телефон!" От една страна, смартфонът е невероятно изобретение, което винаги позволява да поддържаме връзка със семейството и приятелите. В същото време разбираме, че това може да бъде вредно за здравето. Особено след..
В рамките на рубриката "Разговорът" се задълбочихме в темата за анализа на архитектурните процеси – начин, по който те могат да бъдат разбирани от по-широката публика и да оформят градския дебат. С това се свързва и поредицата дискусии "ГРАД и КРИТИКА" , в контекста на представянето на книгата "KICKED A BUILDING LATELY? Архитектурна критика след..
Дискусията започва с изследването, което пише професор Александър Кьосев за "Чевенгур" на Андрей Платонов, използвайки единствения завършен роман на големия писател като ключ към особеностите на жанра "антиутопия". Разговорът с професор Кьосев, Владимир Полеганов, Зорница Гъркова и Николай Русев прераства в обсъждане на условността на границите между..
Обучението на деца със специални образователни потребности (СОП) е предизвикателство както за родителите, така и за учителите. Една от причините е липсата на достатъчно материали, които обучаващият да избере и да адаптира към потребностите на конкретния ученик. В мрежата се откриват сборници и материали, чиито високи цени авторите им оправдават с..
Честата употреба на думите "пея" и "песнопение" са факт на страниците на Свещеното Писание. От най-древни времена музиката и религията са свързани. Исторически не само в християнството, но във всички религии музиката се използва. Чрез нея се изразява както съкрушение и разкаяние така и вяра, възхищение от величието на силата Божия и благодарност към..
XVIII националната археологическа изложба "Българска археология 2024" се откри в чест на професионалния празник на археолога в Националния..
Националното училище по танцови изкуства ще отбележи 20 години специалност "Модерен танц" със спектакъл на 26 февруари в зала 2 на НДК "Азарян" от 19..
Ден на Европейската лаборатория по молекулярна биология (EMBL) в България ще се проведе на 27 февруари от 10 часа в аулата на СУ "Св. Климент..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg