Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Къде пътуват китайците в годината на глигана

БНР Новини
Тържествата по случай Китайската нова година ще продължат до края на февруари 2019
Снимка: БТА

Под мотото „Весел пролетен празник“ продължават честванията на Китайската нова година. До края на февруари са предвидени над 1500 събития по случай празника в 396 града от 133 държави и региони. Продължава и „голямото пролетно пътуване“ на китайците, което няма аналог по света. Феноменът се засилва и тази година прогнозите надхвърлят очакванията на всички китайски туроператори. Очаква се до 1 март пътуванията на най-многобройната нация в света да достигне 3 милиарда по време на лунната нова година. Най-голямата онлайн китайска туристическа агенция предвижда, че китайците ще посетят 900 града в 90 държави и региона по света. Най-популярни ще са дестинациите в Азиатско-тихоокеанския регион. Япония, Тайланд, Нова Зеландия, Австралия, Индонезия и Южна Корея се очаква да привлекат също много китайски туристи.
В съвместната радио поредица, на „Артефир“ и Българската редакция на Радио Китай за чужбина, Диана Иванова от студиото в Пекин разказа за продължаващите тържества за най-големия китайски празник. И още: каква ще бъде годината на глигана?




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Георги Тошев

Георги Тошев посвети книга на Лили Иванова

Дни след големия концерт на Лили Иванова излезе книгата "Лили" – истинско полиграфическо бижу, документален разказ на журналиста Георги Тошев, посветен на българската естрада и специално на Лили Иванова. С непреклонна амбиция и стремеж към съвършенство малката Лили се превръща в голяма- напуска родния си град Кубрат, за да застане под..

публикувано на 24.12.24 в 16:12

Коледа и Ханука – тази година ще празнуваме в един ден

Чудото на Ханука за древните евреи се е случило през 164 г. пр. н. е. в храма на Ерусалим. По това време еврейската земя е управлявана от нашествениците от Елада. Те ограбили храма и принудили евреите да се срамуват от своите вярвания. Ханука се родее и с думата "освобождаване". И това ѝ придава специално значение, защото този празник символизира..

публикувано на 24.12.24 в 15:28

Националната галерия показва графични листа от Пабло Пикасо

Националната галерия поставя началото на цикъл от изложби, чиято цел е да запознае посетителите с богатия и разнообразен музеен фонд от чуждестранна графика. Началото е с 21 графични листа от Пабло Пикасо, тематично свързани с негови и на други автори литературни текстове, с лични преживявания и прозрения. Серията "Подвижни пясъци"..

публикувано на 24.12.24 в 13:25
Елена Петрова

Женският поглед към киното – актрисата Елена Петрова за киното като убежище

Изкуството има силата и привилегията да се съхранява, то оцелява въпреки нас, смята актрисата Елена Петрова. Идеята според нея е, докато човек е на тази земя - да дава. Да дава от таланта, уменията, опита и знанията си, от душевността и креативността си. Тъкмо тази индивидуалност допринася за пълнотата на изкуството, тя го съживява. Често обаче..

публикувано на 24.12.24 в 12:50
Las Posadas

Околосветско пътешествие през традициите на Рождество и Коледа

Посрещането на Бъдни вечер и Рождество по света крие голямо разнообразие от традиции и странности, които отразяват културата и наследството на всяка страна. В предаването "Нашият ден" обикаляме земното кълбо с някои любопитни и малко познати обичаи от различни краища на света: Латинска Америка Венецуела: Пътуване до църквата с..

публикувано на 24.12.24 в 11:05