Майсторът на електронния звук Иван Шопов и един от пионерите на източноевропейската графити култура Станислав Трифонов – Насимо обединяват умения в новите си самостоятелни проекти. Това са албумът на Шопов „Kanatitsa – Remixed“, създаден съвместно с фолклорна формация „Авигея“, в който са включени повече от 25 местни и чуждестранни електронни артисти, и изложбата „LIfe is a Study“ по случай новата книга „25 Years of Nasimo: Sketchbook“ на стрийт арт художника.
Насимо е известен с това, че платната му често са с размерите на цели сгради. Новата му книга-албум включва работни етюди и маслени платна, които проследяват процеса по създаването на някои от най-емблематичните му творби, поместени върху тези сгради – от скици до завършени монументални стенописи. Автобиографичните текстове в книгата пък разкриват любопитни факти, свързани с неговото професионално и личностно развитие. Едно от платната, част от изложбата „LIfe is a Study“, е именно визията на новия музикален проект на Иван Шопов.
В звуковия файл можете да чуете повече за съвместната им работа, както и една от песните в албума „Kanatitsa – Remixed“ – Chichovite Konye (Clockvice Remix).
Каква е значението на книгата в различните исторически епохи? Каква е ролята на илюстрацията и типографията? Как се ражда един шрифт, какви са политическите и културните причини за това? Заедно с доцент д-р Регина Далкалъчева, Кирил Златков, д-р Бояна Павлова и Дора Иванова коментираме темата в "Гласът на времето". Как се създава един шрифт, какви са..
"Последната цитадела. Изкуственият интелект, естетика, въображение" – дискусия за формиращата роля на изкуствения интелект в съвременното въображение, ще се проведе на 27 ноември в Театралната зала на Софийския университет. Ще бъде представен и едноименния пърформанс, който изследва отношенията на един андроид с любовта. Двама от участниците – доц...
Започва правенето на музиката през поезията и стиховете, обратно на това, което съветват музикантите, но тя така най-добре си може. Младата певица Цвета Ботева трябва да изкаже посланието си и метафорите си в стих, преди да стигне до мелодия. Въпреки промените, които настъпват при музикалната обработка, засега за нея това е пътят, по..
"Най-накрая събрах смелост да допиша книгата си за моя син Степан, който си отиде преди 17 години, и живя цели 20, въпреки прогнозите на лекарите, че ще живее не повече от една година… Дължа огромна благодарност на моя стар приятел Борис Христов, който настойчиво ме подтикваше и ми вдъхваше кураж да го направя… "Ще плача, докато пиша, Боре…" – казвах..
"Писането е най-хубавото, което мога да правя" , казва детският писател Иван Раденков , който гостува в "Тийн Тайм". Той е човек с кауза и нестандартно любимо занимание. Твърди, че работи в IT фирма, без да разбира от информационни технологии. Музикант и природозащитник е. Автор е на почти дузина книги за деца. Още в училище Иван издава..
Една много интересна фотографска изложба съчетава фотография, архитектура и разкази на хора, живеещи по покривите. Ще научите къде и докога можете да се..
Как достъпът до точна и проверена информация влияе на социалното приобщаване и благосъстояние? Може ли да бъде причина за маргинализация и как..
Сюжетът на романа "Лешникови градини" поставя сериозни и открити въпроси, без компромиси. Защото тъкмо със задаването на въпроси се открива нов свят,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg