Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Колко пъти" дава глас на онези, които остават нечути

БНР Новини

Колко пъти сте чули българска песен със социално послание, от което не лъха на лицемерие? Колко пъти сте чули гнева и яда от лъжите и манипулациите на политиците да се излива в рими? А скоро виждали ли сте хип-хоп клип без лъскави коли и хубави момичета?

Подобно съдържание рядко стига до медиите. 

Продукцията "Колко пъти" започва кампания срещу дискриминацията и словото на омразата. Случайно или не, това се случва на Василица – ромската Нова година.

"Колко пъти" дава глас, на онези, които остават нечути. На децата от гетото, чиято основна "вина" е, че са се родили, защото да се родиш в гетото не е начало, а е краят.

В проекта се включват Ованес Торосян, Марий Росен, Асен Блатечки, Възкресия Вихърова, Галя Щърбева и други неизхабени от публична употреба лица, както и задкадровият глас на Мариус Куркински. 

"Всички имаме отговорност към времето, в което живеем. Ако сме ядосани, живеем в миналото, ако сме нетърпеливи, живеем в бъдещето, ако сме отговорни – живеем днес" – казва Атанас Колев/Low life и разказва в телефонно включване от Лос Анджелис и какво го е накарало да запише песента заедно с Лора Владова. 

За проекта и снимките към "Колко пъти" разказва и режисьорът Явор Веселинов. 





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Борис Митов

Положението не е в интерес на гражданите, а на тези, които стоят в сенките

Какво е "съдебна реформа" в контекста на предстоящия избор на главен прокурор у нас, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Борис Митов , журналист от "Свободна Европа". "Словосъчетанието "Съдебна реформа", най-общо казано, води след себе си българската правосъдна система да може да осигурява справедливост, което пък от своя страна да..

публикувано на 11.01.25 в 08:55

Тайната за здравето и дълголетието е в храната

Баба Сийка Георгиева живее в радомирското село Жедна. Тя е на 83 години и все още работи – нейното лично стопанство се състои от стадо кози и овце, около 80 кокошки и петли, няколко кошера с пчели и няколко кучета. Освен това, в двора си баба Сийка e засадила овошки, сади и отглежда зеленчуци, а за зимния сезон си има и парник. Докато пасе стадото си..

публикувано на 11.01.25 в 08:45
Йоанна Елми

Цензурата е нещо различно от това да кажеш, че определено твърдение не е вярно

С началото на Новата година Марк Зукърбърг, собственикът на Фейсбук, съобщи, че Meta – компанията майка на Facebook, прекратява програмата си за проверка на фактите от независими експерти и ще възприеме т.нар. "модел на общностни бележки". Започнаха дискусии във всички социални мрежи – до какво би довело това във времената на фалшивите новини и..

публикувано на 10.01.25 в 17:00
Протест в Грузия срещу закона за чуждестранните агенти

Темука Капанадзе: Грузия няма да се превърне в Беларус

За протестите в Грузия, дори и на Коледа и Нова година, разказва от първо лице Темука Капанадзе, инженер, един от многото протестиращи в Тбилиси през последните месеци. "Отначало протестите бяха малки, а после, когато разбрахме, че искат да спрат преговорите за членството ни в ЕС, тогава голяма маса хора реагира и протестите станаха големи. Дори..

публикувано на 10.01.25 в 16:30
Снимката е илюстративна

Улична инфраструктура в наследствен имот

В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев отговаря на слушателски въпроси в предаването "Законът и Темида". Калин Тихолов: "Притежавам наследствен имот, който е бил одържавен по време на комунизма. В средата на 50-те години на виналия век през парцела е прокаран уличен водопровод. Имотът ни е възстановен..

публикувано на 10.01.25 в 14:45