Водната криза в Перник периодично отстъпва на други злободневни теми в медийното пространство, но хората продължават да бедстват без вода. Екип на "Нашият ден" отиде на място, за да разбере как минава всекидневието на хората, лишени от нещо толкова основно, каквото е водата.
Тънката надежда е, че кризата съумя да предизвика солидарност и различни групи или отделни хора започнаха да помагат на нуждаещите се.
В края на януари от Destructive creation например потърсиха решение на проблема с безводието в Перник и го откриха... "в центъра на София пред Централна баня, където водата се излива със скорост 7200 литра на всеки час директно в канала, откакто банята не функционира като баня.
От фирма за бутилки подаряват 200 бутилки, от Дирекция "Аварийна помощ и превенция" към Столична община се включват с транспорта на бутилките до София и от София – пълни – до Перник.
Пълненето на всички 200 туби по 10 литра отнема 15 минути
Опитът им показва, че за 15 минути се пълнят 2000 литра безценна минерална вода на 40 км от водния режим и че зад идеята им веднага застават всички нужни за реализирането." – пише на страницата на Destructive Creation във фейсбук, където можете да видите графика и да се включите с транспорт.
Вероятно подобни актове провокират "Нашият ден" да отвори думата за добрината, която върши чудеса.
От Гората.бг започват да доставят питейна вода за нуждаещите се в Перник и приканват и фирми, организации, производители на вода и всички, които могат да помогнат – да го направят.
Включва се и Лазар Радков, за да разкаже как "Капачки за бъдеще" стават "Бутилки за бъдеще".
Чуйте разговора и при желание и възможност се включете с помощ.
Какъв е административноправният режим на защитените зони. В юридическото предаване "Законът и Темида" представяме монографията "Административноправен режим на защитените зони" на доц. Надежда Христова – преподавател в Юридическия факултет на УНСС и арбитър в Арбитражния съд при Българската стопанска камара. "Една от причините за написването на..
Музиката има силата да свързва поколения, да разказва истории и да предава ценности. Чрез песните си ние не само запазваме културното си наследство, но и укрепваме връзките в семейството. Именно тази идея е в основата на творческия път на певицата Виктория Куприна , която открива красотата на българската музика и решава да я сподели със света...
Рубриката "Съдебната практика на Съда на Европейския съюз" на предаването "Законът и Темида" се излъчва със съдействието на Съда на Европейския съюз. Можете да я слушате веднъж месечно, всеки последен петък на месеца от 10.00 часа по програма "Христо Ботев". Това е седмо издание. Европейската комисия (ЕК), като пазител на учредителните Договори в..
Пернишкият драматичен театър "Боян Дановски" поставя ново начало с премиерата на поетичния спектакъл "Прозорец към изгрева". Постановката, която ще се играе на 31 януари от 19:00 ч., а след това и на 5 февруари, представлява театрализирана композиция от стихове на местни автори. Особено значимо е, че както текстовете, така и актьорският състав,..
Културният център на Софийския университет и Институтът за съвременно изкуство–София организират блиц-кръгла маса "Визуалните: грамотност, изкуство, култура" с участието на художници, куратори, преподаватели и студенти, както и с випуска на School4artists 3/2024. Модератор и автор на формата е Лъчезар Бояджиев. Идеята на блиц-кръглата маса е да..
Фондация за хуманитарни и социални изследвания – София (ФХСИ) излезе с новия брой 7 на Бюлетина "Антидемократичната пропаганда в България онлайн". Как..
Своята кариера на художник-карикатурист, а и на "пописващ" пародии и смешки Димитър Чорбаджийски-Чудомир разгръща първоначално най-пълно във в...
Столичната галерия за модерно градско изкуство "Риволи" кани публиката на пътуване в сърцето на Португалия с поредната си изложба на водещи съвременни..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg