Загубите за спортистите и за организаторите на олимпийските игри от отлагането им са огромни и те не се измерват само в пари, бе коментарът на нашата голяма атлетка от близкото минало и вицепрезидент на Българския олимпийски комитет Йорданка Благоева. "Спортната кариера е кратка, една година е много време за един добър спортист", поясни Благоева, като посочи, че и подготовката на олимпийците в момента е доста трудна поради изолацията в много държави.
"Мисля, че сега е по-страшно от световна война, защото през Втората световна война е имало страни, които не са били засегнати от войната, а сега, за съжаление, целият свят е засегнат от този ужасен вирус. Спортът особено тежко. Отлагането на олимпийските игри беше най-правилното решение, но е много тежко – загубите са огромни за спортистите – да се готвиш за олимпиада – това е един макроцикъл от 4 години, а за младите 8 години, аз се готвих 12 години за първата си олимпиада в Мексико.
Смятам, че нашите треньори са много силни, умни, интелигентни и ще успеят да пренасочат състезателите в тяхната подготовка.
Когато човек има воля и желание, може да намери хиляди начини, но те няма да бъдат на тази висота, както когато се готвиш в залите. Спортът за здраве няма проблеми. Но за големия спорт е необходимо научно обоснование на тренировките, има много фактори, които влияят на спортната подготовка – знаем, че олимпиадата е форум, където се показват най-добрите постижения." – подчерта легендарната лекоатлетка.
"Моят съвет към спортистите в този критичен момент е да не губят своята мотивация. Много е важно психически да издържат, да вярват. Вярвайте в себе си!" – окуражи нашите олимпийци Йорданка Благоева.
Олимпийската вицешампионка на висок скок посъветва и гражданите, и спортистите да имат вяра и да не се поддават на лошо настроение и паника.
С началото на Новата година Марк Зукърбърг, собственикът на Фейсбук, съобщи, че Meta – компанията майка на Facebook, прекратява програмата си за проверка на фактите от независими експерти и ще възприеме т.нар. "модел на общностни бележки". Започнаха дискусии във всички социални мрежи – до какво би довело това във времената на фалшивите новини и..
За протестите в Грузия, дори и на Коледа и Нова година, разказва от първо лице Темука Капанадзе, инженер, един от многото протестиращи в Тбилиси през последните месеци. "Отначало протестите бяха малки, а после, когато разбрахме, че искат да спрат преговорите за членството ни в ЕС, тогава голяма маса хора реагира и протестите станаха големи. Дори..
В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев отговаря на слушателски въпроси в предаването "Законът и Темида". Калин Тихолов: "Притежавам наследствен имот, който е бил одържавен по време на комунизма. В средата на 50-те години на виналия век през парцела е прокаран уличен водопровод. Имотът ни е възстановен..
Какви са конституционните ребуси в началото на новата година? Това е темата на юридическото предаване на програма "Христо Ботев" "Законът и Темида". Какво целят внесените проекти за изменение на Закона за съдебната власт? Наистина ли предполагат реални реформи в съдебната власт? Д-р Орлин Колев – експерт по конституционно право, преподавател в..
Столичната община започва нова инициатива, наречена "По-голям брат/сестра", която има за цел да осигури подкрепа, приятелство и вдъхновение за децата, живеещи в центрове за настаняване от семеен тип. Програмата е подготвена по инициатива на заместник-кмета по социални дейности Надежда Бачева, която сподели повече за нея в ефира на "Нашият ден". Какво е..
В рубриката "Разговорът" поканихме трима представители на водещи издателства в България, за да споделят своите виждания за литературната 2025 година...
Днес беше опелото на писателя Димитър Коруджиев, който си отиде на 84-годишна възраст. "Градината с косовете" е един от най-известните му книги, както..
Кратките филми по поезията на 90-те започват турне из страната. Прожекция по стихове на българските автори ще се състои на 10 януари 2025 г. от 18 часа в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg