Детските страхове не са по-различни от тези на възрастните. Децата обаче в момента са поставени в наистина стресова ситуация. Как да им помогнем и какво да правим тогава, когато и самите ние сме парализирани от страх – това коментира в "Семейно радио" психоаналитикът Весела Банова. Страхът се храни със страх, а децата са много уязвими в момента, макар ние да си мислим, че те не разбират напълно какво се случва.
Според Весела Банова най-голямото предизвикателство е отново да се препокрие живото общуване. Малките деца са, образно казано, включени към телата на родителите си и понякога усещат тяхната тревога, дори и без думи. Що се касае до думите – на децата трябва да се говори дори и за най-страшните събития по спокоен и разбираем начин. Родителите не могат да бъдат оставени сами в тази ситуация и като положителен пример в тази посока психоаналитикът дава Финландия, където в началото на епидемията беше организирана пресконференция специално за да отговори на въпросите на децата.
Повече за това как да общувате с децата си и едновременно с това да успявате да бъдете напълно честни с тях, както и за това как да се разпознават страхът и тревогата, чуйте в звуковия файл.
Станислава Гетова-Смокини е илюстратор и автор на фентъзи романа "Филип и Пясъчният кораб". Тя е също така преподавател и собственик на школата по рисуване "Смокини". Плод на нейната отдаденост и ентусиазъм е и Клубът на художника "Борис Георгиев" към НЧ "Алеко Константинов – 1897". Днес от 18:30 ч. в читалището ще се състои дискусията..
Бракът е вечна тема, а към нея православното християнство има изключително дълбок и прецизен поглед. В Международната седмица на брака в "Нашият ден" разговаряме с отец Добромир Димитров , преподавател в Богословския факултет на Великотърновския университет и предстоятел на българския храм "Св. Йоан Рилски" в Лондон. Бракът, по..
Днес (12 февруари) се състоя представянето на книгата "Безправието и дехуманизирането на ЛГБТИК+ хората в България" , създадена съвместно от доц. Деяна Марчева и доц. Евелина Стайкова от Нов български университет и от организацията "Действие". В "Нашият ден" книгата представя Деница Любенова от организацията. "През последните близо..
По инициатива на ЮНЕСКО от 2012 година насам на 13 февруари се отбелязва Световният ден на радиото . Датата е рождена както за радиото, така и за ООН. В днешната турбулентна епоха на постистината радиото остава медията, на която се доверяват най-много хора. Тази година организаторите от ЮНЕСКО призовават деня да бъде посветен на "Радиото и..
Екипът на Регионален исторически музей – Русе тръгва по следите на традиционната местна кухня с теренни проучвания в няколко села от областта. В "Нашият ден" разговаряме с Десислава Тихолова от отдел "Етнография" на РИМ – Русе. Проектът, който се предвижда да завърши с изложба, търси паметта за традиционните храни, кулинарни практики и..
В "Покана за пътуване" ни гостува човек за когото пътешествията за професия, страст, наука и начин на живот. Професор Климент Найденов, декан на..
Соня Йончева и продуцентската ѝ компания SY11 Events организират "Опералия" в София през есента. Конкурсът "Опералия" за света на класическата музика е..
"В памет" е изложбата, посветена на кинорежисьора Николай Волев, и включва негови картини и фотографии. Ще бъде открита на 11 февруари от 17.30 часа във..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg