Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Д-р Фани Цуракова

Българският народ в криза реагира доста адекватно

Д-р Фани Цуракова
Снимка: Кирил Чобанов

Мисля, че е време за оптимизъм. Има достатъчно поводи да бъдем оптимистични. Много от нас за първи път усетихме държавността директно до себе си в един световен мач със смъртта, който се играе в момента, мисля, че България е в много добра позиция. Това каза д-р Фани Цуракова, психиатър в УМБАЛ "Царица Йоанна" ИСУЛ и писател, в здравната рубрика на ''Семейно радио''.

Най-лесният начин да се справим с изолацията е да правим това, което хората са правили преди нас, поставени в много по-тежка изолация. Разпределяме времето по часове и минути със задача. Натоварваме и ума, и ръцете си. Не зяпаме непрекъснато телевизия. И така времето минава бързо.

Какво имаш, а не какво ти е отнела болестта. Това е стар принцип в медицината – гледаш не какво нямаш, а какво ти е останало и какво можеш да направиш с него. 

Младежкият театър и Софийската филхармония по собствена инициатива предприеха една кампания в помощ на ИСУЛ – ние наистина се нуждаем от финансови средства, благодари горещо д-р Цуракова.

Приемам спешни пациенти, също и чрез скайп. Потреблението на нашите поддържащи лекарства не само не е спаднало, а даже се е увеличило. Общо взето, българският народ в криза реагира доста адекватно.

Разговорът с д-р Фани Цуракова, психиатър в УМБАЛ "Царица Йоанна" ИСУЛ и писател, е част от кампанията на БНР, осъществявана от програма "Христо Ботев", "За здравето – заедно в борбата с коронавируса". Целта на тази кампания е с помощта на водещи специалисти – лекари и учени, да даде вярна и точна информация за всички въпроси, свързани със здравната ситуация в момента.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Новата пандемия", или как да се предпазим от измами в интернет?

В рубриката "Темата на деня" разгледахме една особена заплаха, която експертите наричат "новата пандемия". Но не става въпрос за нов вирус, а за разпространението на интернет измамите, които се увеличават с безпрецедентни темпове. За да се обсъди този тревожен феномен, представители от Комисията за защита на потребителите, Европейския потребителски..

обновено на 05.11.24 в 12:04

Перник беше домакин на Национална младежка конференция

Преди броени дни Перник стана център на Националната младежка конференция под надслов "Приобщаващи общества и ролята на младите хора" . Събитието привлече над 100 участници от цялата страна, включително представители на младежки организации, държавни институции, местни власти и експерти по младежка политика. Конференцията имаше за цел да обсъди..

обновено на 05.11.24 в 09:57

Сигурността или вечната игра на котка и мишка

С Йовко Ламбрев, IT експерт, разговаряме в рубриката "Въпреки мрежата" за същността на компютърните престъпления. Къде да пазим многото си пароли? Какво да знаем за фалшивите профили? Защо да не се предоверяваме за неща, които изглеждат хубави, евтини и лесни за достъп? Какво са "фишинг" имейлите? Как да пазаруваме онлайн така, че да не попаднем в..

публикувано на 05.11.24 в 09:00

Специален фокус на "Университетската седмица на книгата в УНСС" са книжните инфлуенсъри

В Шестото издание на "Университетската седмица на книгата в УНСС" участват 20 издателства, които са подготвили намаления и промоции специално за студентите в Университета за национално и световно стопанство (УНСС). Очакват се десет премиери на книги, с участието на техните автори. Съвременни книги за съвременни деца: Защо е важно съдържанието да е..

обновено на 04.11.24 в 14:07