Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Медийният пейзаж между опиянението и апатията

| обновено на 14.06.20 в 12:21
Снимка: Радио България

Преди 30 години, когато разглобихме една икономическа система и започнахме да градим напълно нова, когато започнахме да създаваме нови елити, бяхме изпълнени с очаквания и надежди. Живеехме във времето на динамичните промени, които се случваха и в медиите. Живеехме във времето на либерализиране, децентрализиране, деполитизиране и разграждане на по-старата медийна система. И какво се случи?

Мислихме ли, че медиите са предали очакванията ни? Какви бяха те?

През какво минахме? Кога спряхме да бъдем сърдити? Какво показаха годините на враждебната реч и годините на медийни войни? Защо 30 години след прехода към демокрация малко българи вярват, че медиите са свободни?

Неразривната връзка между медиите и обществото. Високите ни очаквания за граждански рационален дебат и помогнахме ли той да се осъществи?

Кой е идеалният читател и как изглежда идеалната медия 30 години по- късно?

Чуйте разговора със социолога Мила Минева и с медийния експерт доц. д-р Иво Инджов.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Форма на дискриминация ли е недостъпната архитектурна среда

В рубриката "Съвети на адвоката" на юридическото предаване "Законът и Темида" д-р Орлин Колев – експерт по конституционно право, преподавател в ЮФ на СУ "Св. Климент Охридски", член на Комисията за защита от дискриминация, дългогодишен консултант на предаването, отговаря в ефир на слушателски въпроси. Гена Видева от Ямбол: Предоставянето на услуги и..

публикувано на 01.11.24 в 14:30
Иво Сиромахов

Защо продължаваме да търсим примери в миналото?

В Деня на народните будители в рубриката "Разговорът" на "Нашият ден" гостуват Иво Сиромахов, писател и автор на книгата "Моите вдъхновители", и Христо Блажев, създател на сайта "Книголандия" и групата "Какво четеш" с над 200 000 членове. Те споделиха своите мисли за будителите и вдъхновителите. Иво Сиромахов разказа, че след като е..

обновено на 01.11.24 в 13:22
проф. Илин Славов и Анелия Торошанова

Проф. Илин Савов: Киберкултурата в България е на много ниско ниво!

Изкуствен интелект и киберсигурност – възможности за генериране на престъпления и ниво на защита. Каква е ролята на ИИ и има ли той негативни страни? Проф. Илин Савов е директор на Научноизследователския институт по продоволствена сигурност към Тракийския университет в Стара Загора (единствен у нас).  Експерт по проблемите на националната,..

публикувано на 01.11.24 в 12:45

Евгени Черепов, учител: Младежите днес четат активно

В рамките на рубриката "Темите на деня" учителят по български език и литература Евгени Черепов, който преподава в Езикова гимназия "Ромен Ролан" в Стара Загора и е автор на романа "Извън обхват", номиниран за наградата "Перото" в категория проза, споделя своите наблюдения и мисли за младото поколение и неговото отношение към литературата. В ефира..

обновено на 01.11.24 в 12:16

Безплатна платформа помага на младите хора в кариерното ориентиране

Profesii.info е нова безплатна онлайн платформа , създадена да подпомогне кариерното ориентиране на ученици и младежи в България. Тя е проект на Фондация на бизнеса за образованието и предлага актуална и достъпна информация за различни професии и специалности, както и интерактивни инструменти, които помагат на потребителите да разпознават своите..

обновено на 01.11.24 в 10:12