Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Йерархичната система се руши, но ни никнат криле

Антоанета Салфидж с астрологична прогноза за онова, което ни очаква зад ъгъла

Снимка: Pixabay

2020 се оказа преломна година за света. Малцина се наемат да прогнозират накъде ще поеме той. В подобна ситуация търсим отговори, на въпросите, които ни тревожат. Интересна гледна точка предлага астрологията, отричана от едни и ценена високо от други.

Астрологията работи с повторяемостта и циклите и прави изчисления, прострени върху големи периоди. Според анализите на познавачите се намираме в период на средна мутация.

Подобен етап е имало около началото на 19-и век – епохата на материализма, настъплението на капитализма, когато трудът бива овеществен и започва да бъде оценяван в пари. Време на големи технологични открития и увереност, че технологиите ще променят света към по-добро. 

В момента отново сме в подобен период. Йерархии и мирогледи се рушат и настъпва новото. Ще наблюдаваме процес на повишаване на свободите. Но свобода постигаме тогава, когато си я заслужим. 

Първоначално ще преминем през труден период и всеки ще трябва да реши дали да живее в страха и да приеме диктатурата на ограниченията, или да потърси талантите си и да ги развива така, че да е в полза на другите.

Какво се случва в момента?

Лятото е подходящ момент да се отърсим от страха, защото от есента тръгват сериозни процеси на преорганизиране в политиката, на икономиката, във финансовата сфера.

Следващата, 2021 година, също няма да е лесна. Категорично трябва да работим заедно и поотделно за дигитализацията. Всяка възможност трябва да се използва. Също така всеки трябва да потърси възможност да се развива там, където е най-ценен. А ако земята под краката му се пропуква, да приеме новото и да пусне всичко онова, което го спира, да си отиде.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Имунната система през есента: Как да се подготвим за грипния сезон?

В предаването "Lege Artis" беше обсъдена темата за имунната система през есента, като специалистите по вирусология предупредиха за предстоящ бум на заразните болести у нас. Един от водещите експерти в областта на имунологията и алергологията, акад. д-р Богдан Петрунов,  объсди темата в ефира на предаването. " Имаме два пътя за стимулиране на имунитета..

обновено на 02.10.24 в 12:46
 Експертен център за хемофилия, таласемия и други редки доброкачествени хематологични заболявания при деца

Йордан Недевски: България е на добро място в лечението на децата с хемофилия

Конференцията на Европейския хемофилен консорциум ще се проведе от 4 до 6 октомври 2024 г. в Гранд хотел "Милениум София", съобщават организаторите. Това ежегодно събитие събира водещи експерти в областта на хемофилията, пациенти, представители от европейските асоциации по хемофилия, представители на фармацевтичната индустрия и други заинтересовани..

публикувано на 02.10.24 в 11:59

Майки с колички и възрастни хора – част от дебата за достъпната среда

В рубриката "Времето на редактора" на предаването "Нашият ден" се обсъжда темата за достъпната среда за хора с увреждания , майки с колички и възрастни хора. Събеседник е Валентина Христова , представител на общността "Мостове" и майка на дете с увреждане, която разказва за кампанията "Задай посока". Основната цел на кампанията е да насърчи гражданите..

обновено на 02.10.24 в 11:54
Проф. д-р Иван Костов

За рака на маточната шийка и имунизацията срещу човешкия папилома вирус

Октомври е Международен месец за борба с рака на гърдата, а в момента стартира и информационна кампания за скрининга на маточната шийка и имунизацията срещу човешки папилома вирус (ЧПВ). Гост в Lege Artis e проф. д-р Иван Костов –  акушер-гинеколог, директор на УСБАЛАГ "Майчин дом", ръководител на катедра "Акушерство и гинекология" към..

публикувано на 02.10.24 в 11:50

Отвъд клетките: Значителен брой българи искат по-добро отношение към животните

В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден", по случай Световния ден на селскостопанските животни и в навечерието на Международния ден за защита на животните, обсъдихме важни теми, свързани с отношението към животните и практики, които би трябвало да останат в миналото. Един от поводите за дискусията е неотдавнашното решение на Ветеринарния..

обновено на 02.10.24 в 10:51