"Главен герой" на "Нашият ден" е Андрей Дреников български композитор, певец, цигулар, пианист, драматичен и комедиен актьор, шоумен и автор на голяма част от текстовете на своите песни.
Освен всичко това Андрей се определя като радиочовек.
Съдбата му е свързана с БНР от 45 години и той казва, че радиото е първата му любов.
На 24 юли той навърши 70 години и равносметката му дотук е свързана с музиката и обичта, която е давал и получавал от хората.
Песните му свързват хората и ги приобщават към традицията на доброто пеене, в което текст и музика са в унисон.
Неслучайно голяма част от творчеството му е посветено на децата. Той е създал десетки чудесни авторски песни и разказва колко е трудно да създаваш творчество за деца.
Андрей Дреников композира още от ранна възраст в различни жанрове, творчеството му обхваща стотици детски, театрални и поп песни, музика за над 110 постановки за драматичен и куклен театър в София и страната. Автор е на музиката за множество радио и телевизионни новели, филми, пиеси и други предавания. Като композитор и изпълнител изнася стотици концерти за деца и възрастни със своя музика.
До 1981 г. свири в Симфоничния оркестър на БНР. Три години е водещ на предаването „Музикален магазин“ на БНТ. В БНР води предаването „В музикалното студио“. От 1994 г. до 2000 г. работи в Центъра за работа с деца в община „Люлин“ гр. София.
"Родопи филм фест" започва днес от 19 ч. в Смолян поред Регионалната библиотека "Николай Вранчев". Акцентите от фестивалната програма в "Нашият ден“ представя програматорът Илияна Перянова . "Родопи филм фест" съживява традицията на едно от най-емблематичните в миналото филмови събития у нас – форума "Преглед на творчеството на младите..
На живо от Монако – едно от най-бляскавите кътчета на Лазурния бряг – в "Нашият ден" се включва колегата Юлия Владимирова. Тя разказва за форума One Masters Monte-Carlo, който се провежда в рамките на Седмицата на изкуствата в Монако. Събитието е място за среща между съвременното изкуство, изтънчената бижутерия и по-класическите..
Четирите сезона и обредните дейности, свързани с тях, представя проектът "Делници и празници – природата в българската традиционна култура" на Националния етнографски музей при БАН в партньорство с Националния природонаучен музей при БАН. Новата изложба от цикъла "Поверие и познание", която се провежда едновременно в двата музея, е посветена на..
С играта "Пътешественикът и тези чудни, чудни вещи" започва образователната ваканционна програма на музея в Горна Оряховица . От 12 юли стартира поредното издание на инициативата "Семейни съботи в музея", която датира от лятото на 2014 гodina. Целта е чрез различни занимания малки и големи посетители да преоткриват историята и традициите на родния..
Изложба под название Summertime на художничката Мария Трифонова е подредена до 22 юли в чудесното пространство на Къщата на София (ул.“Миджур“ 12), разказва в "Артефир" д-р Дочка Кисьова-Гогова. Мария Трифонова създава своите творби в стила на фотореализма, като непосредствено се вдъхновява от природата. Тя има специално отношение към пейзажа и..
Американският актьор режисьор, продуцент и двукратен носител на "Оскар" Том Ханкс, дебютирал като писател със сборника с разкази "Рядък модел", се завръща..
В “Нашият ден“ представяме филм "Българите от Маутхаузен" с автори Андрея Тодорова, Кристина Каньова, Калоян Колев, ученици в Националната професионална..
"Родих се в Сопот на 1850 година. Свърших трикласното училище там; следвах на 1867 година в четвърти клас на Пловдивската гимназия... Записах стихове –..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg