Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Наесен без песен

| обновено на 10.09.20 в 12:09
Петър Велков
Снимка: Фейсбук - личен профил

Накратко за предстоящата учебна година и какво е ясно до момента: всяко училище ще трябва да предприеме мерки за безопасен учебен процес и директорите ще решават кои от препоръчителни мерки ще се прилагат на територията на училището. 

Училищата трябва да имат готовност да преминат към обучение в електронна среда от разстояние при промяна на епидемичната обстановка.

Дава се възможност на ученици с хронични заболявания да се обучават в самостоятелна, индивидуална или дистанционна форма на обучение, а здравословните причини трябва да бъдат удостоверени с медицински документ. 

Преминаването към форма на обучение, различна от присъствена, може да се заяви по всяко време през учебната година.

Учебната година ще започне присъствено за всички деца. Какви са вариантите за дистанционно обучение, родителите ще имат ли право на избор за доброволно дистанционно обучение? За кои деца се предвиждат алтернативни варианти и какво ще представляват дистанционните центрове? Защо хибридните форми на обучение не успяха да намерят своята реализация у нас?

Петър Велков, начален учител и образователен експерт, даде разяснения в "Нашият ден".

Чуйте повече в звуковия файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Как могат религиозните общности да се грижат за наркозависимите

Повод ни дава обявеният от ООН на 26 юни Международен ден за борба със злоупотребата с наркотици и нелегалния трафик. Ще го сторим заедно с Димитрина Маркова, психолог, която е работила над 10 години в Мобилния център към "Каритас София” за наркозависими, Камило Коня, който е от Управителния съвет на фондация "Ремар" България, Велислав Кенаров от..

обновено на 28.06.25 в 13:52
Веселин Боришев

Веселин Боришев: Ние сме тотално късопаметни безхаберници

Има ли значение военната фотография в новите технологични времена? Може ли да се говори още за фотожурналистика? Има ли още такава професия? Какво е да си фотограф в днешния свят? Пропагандна ли е ролята на изображението в т.нар. "модерни войни"? Фотографът Веселин Боришев коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" военната..

публикувано на 28.06.25 в 09:10
Георги Ганев

Курсът ще бъде 1.95583 за евро и това няма да се промени

Как да избегнем излишния "шум" в медиите, когато коментират приемането на еврото у нас, и как влизането на България в еврозоната ще е полезно за гражданите и бизнеса, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев"  Георги Ганев , икономист, преподавател в Стопанския факултет на СУ "Св. Климент Охридски". Отвъд абстрактните обяснения..

публикувано на 27.06.25 в 16:35

Бойко Станкушев: У нас раздават такова правосъдие, за каквото им се плати или нареди

Колко политици и висши държавни служители в България са осъдени по обвинения за корупция и какво се случва с някои забравени разследвания според шестия доклад на Антикорупционния фонд (АКФ), коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев"  Бойко Станкушев , директор на АКФ.   "Антикорупционни институции, 2024 година: ново начало" "Любопитно е..

публикувано на 27.06.25 в 15:30
проф. Таня Йосифова

Неимуществените вреди, причинени при непозволено увреждане

Тематиката, свързана с обезщетяване на неимуществени вреди (наричани още морални), претърпени от деликт*, става все по-актуална. Съдебната практика често е противоречива, особено когато става дума за претендирани обезщетения от юридически лица.  За неимуществените вреди, причинени при непозволено увреждане, разказва повече  проф. Таня Йосифова –..

публикувано на 27.06.25 в 14:50