Истинското добро е анонимното добро – така казваше един учител от Изтока. Но в днешното ни време на бързи комуникации и дигитални реалности анонимността е трудно постижима. Най-малко защото в социалните мрежи се организират, разгласяват, а и контролират кампании, обявяват се резултатите.
Често се включваме без да си задаваме въпрос какво представлява благотворителността; как говорим за нея.
"Разказ за благотворителността" – това беше част от последното издание на „Познати и непознати“. Какво представлява тя като явление; как разказваме за нея, какво ще рече комуникация на благотворителността – за всичко това разговаряхме с доц. д-р Евелина Христова – преподавател в Департамент „Масови комуникации“ на НБУ; автор на книгата „Комуникацията на благотворителността“.
Гост в студиото беше Лео Кадели – основател на платформата „Приятели, помагайте!“. По телефона пък се включи и г-н Емил Карамаринов – пенсионер в инвалидна количка, получавал нееднократно помощ от Лео Кадели и неговите съмишленици. И както обикновено се случва, разговорът започна с малко история. Чуйте:
Вече 12 години в Бургас се отбелязва специалният зимен празник на Атанасовското езеро и се празнува неговия имен ден на 18 януари – Атанасовден. Различни прояви всяка година привличат интереса на гражданите – полумаратон "Атанасовско езеро", викторини, книгата "Полет в солта", наблюдения на птици, телевизионни участия и други...
Опитайте се да обуздаете завистта си, когато научите, че през последните три месеца журналистката Мира Баджева е обиколила Земята два пъти и малко. Сметката е проста. Според НАСА обиколката на нашата планета е 40 075 км в най-широката ѝ част при екватора, а Мира е навъртяла 87 000 километра предимно из Африка и Азия с щипка Канарски острови за..
Въпросът е напълно реторичен, но явно трябва да се зададе заради шума, който се създаде около едно синдикално изявление и повърхностното заиграване с реалните и много дълбоки проблеми в българското средно образование. На 10 януари синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа" оповести приоритета си за годината – и той е един – възпитанието, което..
Хладно оръжие от българското Средновековие показват в НАИМ-БАН. Изложбата представя над 120 експоната от 29 музея, обявява директорът на Националния археологически институт с музей при БАН. Експозицията ще продължи до 30 септември 2025 г. Едната от идеите е да бъде един от акцентите през юли по време на сесиите на ЮНЕСКО в България. "Целта..
В Историческия музей в Дряново се открива изложба с акварелни творби на арх. Белин Моллов. С нея се дава начало на Националното честване, посветено на 225 години от рождението на възрожденския майстор-строител Колю Фичето. Честването е организирано от Община Дряново и Исторически музей - Дряново, под патронажа на Министерството на културата...
Село Бърдарски геран, разположено в сърцето на България, е известно като културен център на банатските българи. Със своята уникална история, архитектура..
Защо фашистките и нацистките настроения стават все по-приемливи и често са бъркани с "консерватизъм" и как войната срещу реалността се задълбочава,..
Младежкият театър "Николай Бинев" отбелязва 80 години от своето създаване с премиера на куклената постановка "Вълшебната флейта" по операта на В. А...
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg