"Възможно ли е, животът на един човек да е по-интересен от сценарий за филм? Бива ли да се заливаш от смях час и половина, без да има потърпевши? Когато се казваш Владо, а всички те знаят като Въргала, всичко е възможно" – в това са убедени зрителите, които вече са видели спектакъла "Мемоарите на един Въргал" на актьора Владислав Карамфилов. Желаещите да го видят ще трябва да чакат, тъй като засега представленията на сцената на "Сълза и смях" са отложени.
Да разказваш за тъжни неща по смешен начин е умение, което не е дадено на всеки. Важно умение е за хората, които се занимават с театър, и още по-важно за комедията. Владислав Карамфилов-Въргала безспорно има талнт за това. Притежава и способността да установява връзка с публиката и тя да се разпознава в историите и скечовете, които той разказва от първо лице.
Представлението, както и всякакви други сценични изяви, се отлагат. Онова, което Владислав Карамфилов не отлага, е доброто настроение и философската нагласа. Не можем да променим ситуацията, в която се намираме, но можем да изберем да съхраним духа и чувството си за хумор, независимо че и това никак не е лесно, понеже "нямаме сланинка. А сланинка се прави в мирно време", казва актьорът и отправя молба към бъдещите политици да крадат по-талантливо, защото е ясно, че ще го правят, но поне да е така, че да остава запас за екстремните ситуации, които, по всичко личи, няма да ни отминават.
Човек трябва да е сит и в лишения и в охолство", казва актьорът, който потвърждава тезата, че онези, които умеят да разсмиват публиката, трябва да имат чувствителност към тъжното и драматичното в живота.
Чуйте разговора с Владислав Карамфилов, гост на рубриката "Главен герой".
Сюжетът на романа "Лешникови градини" поставя сериозни и открити въпроси, без компромиси. Защото тъкмо със задаването на въпроси се открива нов свят, който трябва да бъде изследван от читателя. Свят, създаден от автора – в случая каза писателят, поет и преводач Хайри Хамдан. Самият той казва, че се пита постоянно защо героите му са взели..
Стратегии за прилагане при четене и изисквания за жанрове. Размисли за романа на Владимир Полеганов "Другият сън". Каква подготовка изисква четенето? Трябва ли читателят да е наясно с конвенциите на съответния жанр или с начините, по които работят литературните похвати, за да чете пълноценно? Какво "изискват" от нас литературните..
Архивите са живи в "Terra Култура", за да отбележат чрез хроника в звук 5 години без Стефан Данаилов . Ламбо, Мастера, майор Деянов, българския Ален Делон… Какво остава след човек, когато отпътува отвъд този свят? Може би винаги е подходящо да питаме мечтите на човека. Малкият Стефан е мечтаел да стане моряк. Съдбата обаче го кани..
Една много интересна фотографска изложба съчетава фотография, архитектура и разкази на хора, живеещи по покривите. Ще научите къде и докога можете да се срещнете с този естетически и социален портрет на социално бедни хора. Специален гост на предаването "ФотоФабрика – факт и фикция" е един от най-човеколюбивите съвременни артисти Валерий Пощаров,..
Международният театрален фестивал "Дивадло" в Пилзен e един от най-престижните фестивали, посветени на театралното изкуство в Европа. Фестивалът представя най-доброто от чешкия театър и някои от най-значимите заглавия от международната сцена в различни форми и жанрове – драматичен, куклен и уличен театър, както и танц и мюзикъл. Театроведът..
Международният театрален фестивал "Дивадло" в Пилзен e един от най-престижните фестивали, посветени на театралното изкуство в Европа. Фестивалът представя..
Как достъпът до точна и проверена информация влияе на социалното приобщаване и благосъстояние? Може ли да бъде причина за маргинализация и как..
Месецът, посветен на мъжкото здраве, бе анализиран от акад. Чавдар Славов. В мотото на здравната среща в ефир използвахме популярното име на кампанията,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg