Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Юлия Петрова – носител на "Златният будилник" за ярко творческо сътрудничество

Директорът на програма "Христо Ботев" Митко Новков връчва наградата "Златният будилник" на Юлия Петрова
Снимка: Ани Петрова

Програма „Христо Ботев“ връчи за 19-и път годишните си награди „Златният будилник“. Работещите в нея гласуват за своите колеги в различни категории – за журналистика, за тонрежисура, за музикален редактор, за сътрудник на Програмата. Тези награди са признание за професионализма и будителския дух на отличените.

С тайно гласуване на колегите им за 2020 година са отличени Росица Панайотова – автор и водещ на предаването за популяризиране на науката: „Лабиринти на познанието“ и „Радиоенциклопедия“, Зорка Мирчева за музикалното оформление на предаванията „Аларма“, „И рибар съм, и ловец съм“, „За думите“, „Кабаре „Фата Моргана“ и др., на тонрежисьора Иван Драголов, на Юлия Петрова за 40-годишната ѝ работа в областта на визуалните изкуства – като редактор в редакция „Литература и изкуство“, а по-късно в „Артефир“, „Какво се случва“, „Време и половина“ и „Аларма“.

За съжаление посмъртно беше дадена награда „Златният будилник“ на Негрита Георгиева, която работи неуморно и всеотдайно за Радиотеатъра.

Ето кратък репортаж от събитието с участието на Ася Чанева от редколегията, директорът на програма "Христо Ботев" Митко Новков и Юлия Петрова.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Слави Панайотов с "50 забравени места в България"

Книгата "50 забравени места в България" от Слави Панайотов повежда читателите на мистично пътешествие в страната ни Шестата поред творба на един от най-успешните създатели на онлайн съдържание идва след двугодишен труд. В 400 страници са събрани малко известни и дори забравени места, съхраняващи тайнствената красота на родината ни. Книгата обхваща..

публикувано на 30.11.24 в 11:40

"Сурови перспективи" на Тодор Рабаджийски

Визуалният артист Тодор Рабаджийски излага свои творби под името "Сурови перспективи" (Raw Perspectives). Изложбата е от 3 части – керамика, инсталация и живопис. Пространство на галерия +359 ("Водната кула") е подходящо за цялостния изглед на произведенията. Откроява се инсталацията, която се простира от върха на кулата до основата.  Авторът..

публикувано на 30.11.24 в 09:35

Начо Герерос е очарован от българската публика

Усмихнат, непринуден, дружелюбен, безкрайно земен и джентълмен – такъв видяхме Начо Герерос по време в първата му публична поява у нас. Известният испански актьор е в София по покана на телевизия bTV Comedy, която отбелязва 15-ия си рожден ден. Освен представители на медиите, на срещата с испанския актьор в петък присъстваха и посланикът на..

публикувано на 30.11.24 в 09:10

Изповедта на възрастен мъж във филма "И това е за тази Коледа"

В програмата на   тазгодишната Киномания е включен филмът "И това е за тази Коледа" на режисьора Петър Вълчев, В него се разказва за възрастен мъж, който разбира, че ще посрещне Коледа сам. В навечерието на семейния празник той разбира, че с дъщеря си и нейното семейство няма да прекарат заедно. И решава да прекара деня на гроба на починалата..

публикувано на 29.11.24 в 16:51

Пътни съвети за домошари

В редакция "Хумор и сатира" обичаме да пътуваме и затова често пъти поглеждаме към далечни страни, та да знаем какво ни чака, ако вземем, та най-сетне хванем самолета нанякъде. Тази седмица погледнахме и към Япония, а какво видяхме можете да разберете в неделя веднага след новините в 18 часа, когато ви предлагаме да чуете: - Увод с песни от фестивала..

публикувано на 29.11.24 в 16:30