Мирослав Джоканов, създателят на приложението "Школо", което промени начина на работа на училищната система, гостува на рубриката "Главен герой".
"Школо" премахна хартиените дневници и ангажира родителите чрез публикуване на известия директно в смартфоните на родителите. "Школо" дава бърз и лесен достъп до резултатите на децата и предоставя възможности за онлайн записване и проследяване на извънкласни дейности от вкъщи или от работното място.
Но голямата цел на Джоканов е да освободи учителите от административната работа и бумащината, за да могат пълноценно да се посветят на децата и преподаването.
За да създаде "Школо", Джоканов напуска добре платена работа в голяма софтуерна фирма и на риск с трима души създава екип. За една година "Школо" обхваща 500 училища, има 300 000 потребители. Компанията работи денонощно работим, но Джоканов не пести усилия, тъй като вярва в посоката, която е предприел.
Миро се определя като човек, който е изключително упорит и фокусиран върху целите, които си е поставил. Син е на Олег Джоканов и Рахиля Чегебаева и е третото дете в семейството. Роден е на 8 декември 1987 година в Узбекистан.
Детството му минава във видинския квартал "Илюшин". Учи в Математическа гимназия във Видин. През 2006 година е приет в Софийския университет "Свети Климент Охридски“, специалност "Софтуерно инженерство". По-късно придобива магистърска степен по "Управление на ИТ услуги“. През 2011 г. печели стипендия за бизнес обучение "Предприемачество и иновации" в САЩ.
Връщайки се в България, прави два неуспешни опита за собствен бизнес. Това не го разочарова, напротив, вече си е научил урока, а той е, че провалът е неминуем път към успеха.
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава Величков от Инициатива "Правосъдие за всеки". Оставането на Борислав Сарафов на поста му "Висшият съдебен съвет (ВСС) реши да направи едно обсъждане и да стигнат до едно становище, не решение, а..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите атаки и далеч не само. Как и защо в близко бъдеще само AI модели ще могат да се изправят срещу Deep Fakes. Коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Борис Грозданов , ръководител на..
Въпросите, свързани с промяна на името и фамилното име, имат важно значение за лицето, което ги носи. В редица случаи се налага да бъдат променени по лични и други причини. Материята, относно имената на гражданите, се урежда в Закона за гражданската регистрация. Промяната винаги става само по съдебен път, промяната е по реда на Гражданския процесуален..
Споделеното родителство – защитен ли е най-добрият интерес на детето? Защо е важно за детето да има съвместно упражняване на родителските права, равностойно и равнозначно участие на двамата родители в живота му? Народното събрание прие на първо четене 3 законопроекта за промени в Семейния кодекс, свързани със споделеното родителство, внесени от ИТН,..
На 10 юли десетокласникът Кристиян Вълев – момче с детска церебрална парализа, изкачи връх Мусала с помощта на специализирана количка. Тази негова мечта сбъднаха доброволците от фондация "Ела и ти". Събитието с наслов "С Криско на Мусала" е част от тяхната кауза за по-достъпни природни гледки и кътчета, с което за пореден път напомнят, че планината е..
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава..
"Джордж Оруел – по следите на пророка" е книга на журналистката, преводачка и преподавателка Клери Костова - Балцер, която живее от години във..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg