Какво можем да очакваме от времето, в което живеем – към това насочва погледа книгата „Бъдещето на почти всичко“ от Патрик Диксън. Авторът прогнозира глобалните проблеми, пред които ще се изправи човечеството, като представя утрешния ден в различни аспекти. Пикове и спадове, възход на развиващите се пазари, напредък в медицината, но и заплахи от вирусни епидемии. Kaĸви ca тeндeнциитe, c ĸoитo бизнecът тpябвa дa ce cъoбpaзявa?
„Той се опитва да напипа пулса на съвременния световен метаболизъм и да предскаже какъв тип поведение ще има светът след 10, 15, 20 години или половин век“, казва редакторът на книгата Благой Иванов.
“Харесва ми това, че обхваща всичко. И като аспекти, и като култури, и като икономика. Не се фокусира само върху Великобритания, макар че тя има роля в книгата. Говори много за Китай, за развитието на локалния бизнес в Африка, в Южна Америка. Така че неговият поглед е наистина глобален. И това е едно от основните достойнства на книгата.“
“Най-хубавото, когато завършиш книгата, е, че чашата е наполовина пълна. Има проблеми, ще има проблеми, но човечеството много повече е доказвало досега, че е склонно да се самосъхрани, отколкото да се самоунищожи. Нас все още ни има, все още съществуваме като вид. Това означава, че не сме се самоунищожили, въпреки безбройните опити. Тъкмо напротив, той твърди, че най-вероятно ще успеем да прескочим този век. Свръхпопулацията е проблемна, но има решение на тези проблеми, в дискусия в разумни предложения в изслушване, а не в истерии. И точно това се надявам да бъде нашето бъдеще.“
Патрик Диксън е водещ медиен експерт по глобални тенденции, консултант в ръководните екипи на редица световни корпорации и популярен лектор с публика от над 450 милиона души по цял свят. Признат е за един от топ 20 най-влиятелните бизнес мислители на нашето съвремие.
Повече за книгата можете да чуете от звуковия файл.На живо от Монако – едно от най-бляскавите кътчета на Лазурния бряг – в "Нашият ден" се включва колегата Юлия Владимирова. Тя разказва за форума One Masters Monte-Carlo, който се провежда в рамките на Седмицата на изкуствата в Монако. Събитието е място за среща между съвременното изкуство, изтънчената бижутерия и по-класическите..
С играта "Пътешественикът и тези чудни, чудни вещи" започва образователната ваканционна програма на музея в Горна Оряховица . От 12 юли стартира поредното издание на инициативата "Семейни съботи в музея", която датира от лятото на 2014 гodina. Целта е чрез различни занимания малки и големи посетители да преоткриват историята и традициите на родния..
Изложба под название Summertime на художничката Мария Трифонова е подредена до 22 юли в чудесното пространство на Къщата на София (ул.“Миджур“ 12), разказва в "Артефир" д-р Дочка Кисьова-Гогова. Мария Трифонова създава своите творби в стила на фотореализма, като непосредствено се вдъхновява от природата. Тя има специално отношение към пейзажа и..
Младият илюстратор и режисьор Иван Томов е завършил MetFilm School в Лондон и откри своята първа самостоятелна изложба в родния си град Казанлък със заглавие "Въображаемият свят”. Той споделя, че иска чрез изложбата този свят да не е само негов, а и да стане на всички останали. Художествената галерия в Казанлък организира безплатни творчески..
Излезе първият роман за изтъкнатия кавалерийски командир генерал Иван Колев, който има основен принос за освобождаването на Южна Добруджа по време на Първата световна война. За него главнокомандващият на Действащата армия (1914 – 1918) генерал Никола Жеков казва: " Благодарение главно на генерал Колев нашата конница си извоюва и световна..
Американският актьор режисьор, продуцент и двукратен носител на "Оскар" Том Ханкс, дебютирал като писател със сборника с разкази "Рядък модел", се завръща..
В “Нашият ден“ представяме филм "Българите от Маутхаузен" с автори Андрея Тодорова, Кристина Каньова, Калоян Колев, ученици в Националната професионална..
"Родих се в Сопот на 1850 година. Свърших трикласното училище там; следвах на 1867 година в четвърти клас на Пловдивската гимназия... Записах стихове –..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg