За какво да внимаваме при покупка на имот и да използваме ли опцията „на зелено“?
Темата коментира в “Нашият ден“ кредитният експерт Тихомир Тошев:
"Покупката на имот “на зелено“ е доста често срещано в момента на пазара, тъй като предлагането на готови и завършени апартаменти е много малко.
Много повече хора искат да купят, отколкото искат да продадат. Това прави пазара на имоти “на зелено“ много активен.
Може би около 40% от сделките на пазара са за имоти в строеж.
Тук трябва да знаем няколко важни неща:
Първо, банките финансират само имоти, достигнали степен на завършеност – акт 14. Има банки, които дори не финансират акт 14, а финансират само на акт 15, 16.
Но по принцип финансирането е възможно след акт 14.
Трябва добре да преценим няколко неща:
Първо, че ако искаме да купим този имот, всички плащания по него, които трябва да направим преди акт 14, трябва да направим със собствени средства.
Другото важно нещо е, купувайки имот “на зелено“, в 90% от случаите ще ни бъде предаден на шпакловка и замазка."
Чуйте в звуковия файл.
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава Величков от Инициатива "Правосъдие за всеки". Оставането на Борислав Сарафов на поста му "Висшият съдебен съвет (ВСС) реши да направи едно обсъждане и да стигнат до едно становище, не решение, а..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите атаки и далеч не само. Как и защо в близко бъдеще само AI модели ще могат да се изправят срещу Deep Fakes. Коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Борис Грозданов , ръководител на..
Въпросите, свързани с промяна на името и фамилното име, имат важно значение за лицето, което ги носи. В редица случаи се налага да бъдат променени по лични и други причини. Материята, относно имената на гражданите, се урежда в Закона за гражданската регистрация. Промяната винаги става само по съдебен път, промяната е по реда на Гражданския процесуален..
Споделеното родителство – защитен ли е най-добрият интерес на детето? Защо е важно за детето да има съвместно упражняване на родителските права, равностойно и равнозначно участие на двамата родители в живота му? Народното събрание прие на първо четене 3 законопроекта за промени в Семейния кодекс, свързани със споделеното родителство, внесени от ИТН,..
На 10 юли десетокласникът Кристиян Вълев – момче с детска церебрална парализа, изкачи връх Мусала с помощта на специализирана количка. Тази негова мечта сбъднаха доброволците от фондация "Ела и ти". Събитието с наслов "С Криско на Мусала" е част от тяхната кауза за по-достъпни природни гледки и кътчета, с което за пореден път напомнят, че планината е..
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава..
"Джордж Оруел – по следите на пророка" е книга на журналистката, преводачка и преподавателка Клери Костова - Балцер, която живее от години във..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg